Helix Australia rozpoczyna program sadzenia w USA

0
281
waxflowers

Firma Helix z Australii ogłosiła, że rozpoczyna swoje pierwsze sadzenie ciętych kwiatów w USA, we współpracy z Mellano & Co. Mellano.

Helix Australia specjalizuje się w hodowli, licencjonowaniu i sprzedaży nowych i ulepszonych odmian Waxflower i Boronia. Od rozpoczęcia działalności w 2008 r. Helix Australia utworzył globalną sieć licencjonowanych producentów w Australii, RPA, Izraelu i Portugalii.

Oprócz programu licencjonowania kwiatów ciętych, Helix Australia jest również aktywna w komercjalizacji wielu odmian Waxflower i Boronia do produkcji roślin doniczkowych / szkółkarskich.

Pierwsze licencjonowane sadzenie

Helix Australia ogłasza teraz swoje pierwsze licencjonowane komercyjne sadzenie kwiatów ciętych w USA – współpraca z uznanym hodowcą Mellano & Co. Mellano od ponad 375 hektarów produkcji kwiatów ciętych w Carlsbad w Kalifornii testuje odmiany wosku Helix. Mellano & Co niedawno zasadził ponad 10 hektarów wosku Helix Australia w 12 odmianach hybrydowych, w tym Moonlight Delight, Sarah’s Delight, Raspberry Ripple i Pirouet.

Adrian Parsons, dyrektor zarządzający Helix Australia, mówi, że z niecierpliwością oczekuje współpracy z Mellano & Co w oferowaniu najwyższej jakości hybryd Waxflower dla wymagających amerykańskich kwiaciarni. – Absorpcja i emocje związane z odmianami Helix w Australii, Japonii, Hongkongu, Tajwanie i Europie były bardzo silne i jesteśmy przekonani, że rozpowszechnianie naszych odmian w Ameryce zostanie dobrze przyjęte przez amerykańskich kwiaciarń.

Rozwój rynku

Michael A Mellano powiedział, że Mellano & Co są bardzo podekscytowani wejściem w nową umowę z Helix Australia i rozszerzeniem ich obecnego programu Waxflower o te nowe odmiany. – Rynek kwiatów w USA jest zdecydowanie głodny czegoś innego, a te nowe hybrydy Waxflower wypełniają tę potrzebę – powiedział Mellano. – Małe zbiory z naszych sadzonek wosku Helix były bardzo udane i oczekujemy, że te nowe hybrydy będą w nadchodzących latach coraz większą częścią naszej oferty – dodaje.

Mellano i Co będą również współpracować z Wafex USA w marketingu nowych nasadzeń Helix Australia Waxflower w Kalifornii. Steve Dionne, prezes Wafex USA, od wielu lat zajmuje się marketingiem odmian wosku Helix Australia w Ameryce. – Nasza południowoafrykańska i australijska produkcja Helix Waxflower rozpoczyna się w lipcu i trwa do listopada, a dostęp do produkcji w Kalifornii zostanie entuzjastycznie przyjęty przez naszych klientów – mówi Dionne. – Udowodniliśmy dzięki naszym programom poduszkowym i Protea, że ​​zwiększenie podaży w ciągu całego roku zwiększa świadomość, popyt i zwroty dla wszystkich członków w łańcuchu dostaw kwiatów – kończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here