Helix Australia rozwija się również w Izraelu

0
286
kwiaty

Firma Helix Australia, która niedawno rozpoczęła nowy rozdział produkcji sadzenia roślin w USA, rozwija się również w Izraelu, gdzie badano możliwości tworzenia nowych plantacji.

Celem wizyty dyrektora zarządzającego Helix Australia, Adriana Parsonsa, było zapoznanie się z obecnymi nasadzeniami Helix Waxflower w Izraelu, a także zbadanie możliwości rozwoju nowych plantacji w przyszłości.

Izrael liderem

Celem wizyty dyrektora zarządzającego Helix Australia, Adriana Parsonsa, było zapoznanie się z obecnymi nasadzeniami Helix Waxflower w Izraelu, a także zbadanie możliwości rozwoju nowych plantacji w przyszłości.

Izrael jest największym krajem na świecie produkującym wosk z kwiatów o szacowanej produkcji 150-180 hektarów, wytwarzającym ponad 40 milionów łodyg rocznie. Większość wosku uprawianego w Izraelu jest eksportowana do Holandii. Ponadto istnieje bezpośredni eksport do Wielkiej Brytanii, Europy Środkowej, Azji i Bliskiego Wschodu. – Fantastycznie było zobaczyć produkcję w Izraelu w pełnym rozkwicie, a na dobrze zarządzanych gospodarstwach rolnych widziałem kilka doskonałych kwiatów woskowych o doskonałych systemach zbiorów i logistyki. Zawsze zakładałem, że klimat w Izraelu jest gorący i suchy, o piaszczystym profilu gleby. Chociaż stanowi to duży odsetek izraelskich regionów uprawnych, widziałem także cięższe gleby i chłodniejszy klimat na wyższych wysokościach, wykorzystywanych do późniejszego kwitnienia lub upraw alternatywnych – mówi Parsons.

Sezon woskowy

Izraelski sezon woskowy rozpoczyna się zwykle w październiku, a szczytowy okres zbiorów przypada na grudzień, aż do przełomu kwietnia i maja. – Szczegóły dotyczące stopniowania długości łodygi, ciężaru łodygi i etapu zbiorów były bardzo imponujące i pokazują, że wszyscy hodowcy, których odwiedziłem, poświęcili szczególną uwagę na eksport – dodaje Parsons.

Helix Australia posiada obecnie 6 odmian woskowych kwiatów w produkcji w Izraelu i planuje rozszerzyć do 10-12 odmian w najbliższej przyszłości. Nowe odmiany wosku Helix, które są testowane i rozwijane w Izraelu, skupią się na wcześniejszych okresach kwitnienia, a także na unikalnych kształtach i kolorach kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here