Hodowcy z Ameryki Północnej odwiedzili holenderskie szklarnie

0
358
Grower Tour

Ponad 28 hodowców, partnerów instalacyjnych i ogrodniczych z USA oraz Kanady wzięło udział w wycieczce po szklarniach w Holandii.

Wszystko po to, aby dowiedzieć się więcej o technologii LED marki Philips i zaobserwować, jak światła LED stają się coraz lepsze.

Dwudniowa wycieczka wycieczka odbyła się przed Fruit Logistica – największy międzynarodowym targiem w branży świeżych produktów, który co roku odbywa się w Berlinie. Wizyty te dały uczestnikom możliwości usłyszenia i zobaczenia z pierwszej ręki od procentów, którzy korzystali z produktów Philipsa ogrodniczej technologii LED od kilku lat.

Trasa rozpoczęła się od wizyty w Jami VOF w Bergschenhoek, na północ od Rotterdamu w Holandii. Jako pierwszy użytkownik technologii LED, Jami VOF ukończył dwuwierszową instalację oświetlenia LED Philips w 2012 r. Na powierzchni 60 000 metrów kwadratowych. Instalacja oświetlenia LED pozwala Jami produkować pomidory przez cały rok.

Trasa kontynuowana była w Delphy Improvement Center w Bleiswijk, gdzie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z badaniami oświetlenia przeprowadzonymi na różnych uprawach, w tym pomidorach, truskawkach i różach.

Kolejny przystanek na trasie – Gerja BV, dał grupie szansę przekonania się, w jaki sposób stosuje się LED Philips w celu poprawy jakości upraw i produkcji ogórków o wysokim napięciu na ponad 7500 metrach kwadratowych powierzchni uprawy.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od wizyty w Siberia BV w Maasbree. Siberia BV wykorzystuje oświetlenie LED firmy Philips w swojej ultranowoczesnej szklarni, aby uprawiać sałatę i warzywa liściaste w systemie uprawy rynien na obszarze ponad 9 hektarów (22 akry).

Trasa doprowadziła do Wim Peters Kwekerijen, kolejnej firmy Philips stosującej ogrodniczą technologię LED. W 2016 roku potężne gradobicie zniszczyło wszystkie 16 hektarów szklarni w zaledwie kilka minut.

W 2017 roku zdecydowano się zbudować całkowicie nowe szklarnie, wyposażone w najbardziej zaawansowane technologie i ponownie postanowiono oświetlić swoje uprawy z pomidorów wysokoprzewodowych za pomocą Interlighting Philips LED.

Zanim grupa rozstała się i udała do Berlina na targi Fruit Logistica, grupa miała jeden ostatni przystanek w Signify’s GrowWise Center w High Tech Campus w Eindhoven. Ten przystanek w Eindhoven dał grupie szansę poznania badań prowadzonych przez zespół ogrodniczy w GrowWise.

Pozytywne reakcje

Uczestnicy pozytywnie zareagowali na to wydarzenie. Jeden z z nich skomentował: – Cieszę się, że jestem częścią trasy. Uzyskaliśmy nowe spojrzenie na integrację światła z rosnącym systemem. Dowiedzieliśmy się o zmiennych, które powinniśmy uwzględnić w naszym procesie decyzyjnym. Zespół LED Signify zajmujący się ogrodnictwem, już planuje odbyć podobną wycieczkę w roku 2020.

Możemy powiedzieć hodowcom, że technologia LED firmy Philips może przynieść znaczące korzyści szklarni. Jednak jest to znacznie bardziej przekonujące, gdy technologia jest widziana osobiście, poprzez szeroką ofertę roślin uprawnych o słuchania opinii bezpośrednio od hodowców, którzy stosują diody LED od lat – mówi Ron DeKok, dyrektor ds. Ogrodnictwa w Ameryce Północnej. – Bardzo doceniamy holenderskich hodowców otwierających drzwi i gotowych dzielić się swoją wiedzą i rozmawiać o swoich doświadczeniach z diodami LED z hodowcami z Ameryki Północnej – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here