Hodowcy zaprezentowali wiele eksperymentalnych odmian kwiatów

0
311
california spring trials

Pod koniec marca odbyły się targi California Spring Trials 2019, podczas których hodowcy zaprezentowali wiele eksperymentalnych odmian kwiatów.

Różnobarwne liście

Różnobarwne liście wydają się hitem w tym roku. Wiele wprowadzanych nowości ma dwukolorowe liście. Jest dobrze odbierany przez konsumenta, a to prawdopodobnie dlatego, że dodaje roślinom ozdobną wartość.

Zmieniające się kolory kwiatów

Konsument USA lubi duże i mocno kolorowe kwiaty, zmieniając je przez cały sezon. Ten zwyczaj kwiatu wydaje się być popularny. Ponadto hodowcy nieustannie pracują nad wydłużeniem czasów kwitnienia swoich odmian.

Kontrastowe liście i kwiaty

Patrząc na roślinę jako całość, da się zauważyć, że kontrastujące kolory liści i kwiatów również przyciągają uwagę. Ciemne lub czekoladowe brązowe liście z jasnym pomarańczowym lub różowym kwiatem są wielkim hitem.

Mieszanki

Jedna roślina często nie jest wystarczająca dla amerykańskiego konsumenta: uwielbiają ją używać w mieszankach. Tak więc dla hodowców ważne jest, aby ich kwiaty zachowywały się w sposób mieszany.

Aby zaprezentować idealną różnorodność, hodowca musi dopasować się do wszystkich potrzeb w łańcuchu. Łatwość produkcji jest często osiągana przez przekształcenie słabości odmiany w siłę. Ważne są nawyki hodowców, takie jak wczesne kwitnienie, odporność na choroby, jednolity wzrost, spowolnienie oraz naturalna zwartość. Do sprzedaży detalicznej niezbędne są solidne, tak zwane „głupie” rośliny, które kwitną lub błyszczą na półkach. Firma musi wcześnie pokazać swoją wyjątkowość, aby przyciągnąć uwagę konsumenta w sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here