Holenderska firma stawia na ekologiczny rozwój

0
313
allplant

Holenderska firma AllPlant coraz bardziej stawia na ekologiczny rozwój, przy zastosowaniu innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań.

W ciągu kilku miesięcy AllPlant zostanie podłączony do sieci grzewczej na biomasę z bioelektrowni HVC w Alkmaar. Palnik efektywnościowy będzie wykorzystywany wyłącznie jako urządzenie rezerwowe w przypadku awarii. Cały budynek będzie ogrzewany na ciepło resztkowe z bioelektrowni HVC. Dzięki tej innowacji AllPlant można zaliczyć do jednej z najbardziej ekologicznych firm z młodymi roślinami w Europie.

Zrównoważone rozwiązania

Innowacyjny kompleks szklarniowy AllPlant znajduje się w szklarni Alton. Szklarnia została zbudowana zgodnie z wymogami certyfikatu Groen Label Kas. Co oznacza, że ​​szklarnia spełnia surowe wymagania środowiskowe.

Woda deszczowa jest używana do nawadniania roślin, woda jest następnie ponownie zbierana i poddawana recyklingowi. W kompleksie szklarniowym stosowane są najnowsze techniki i łączone w inteligentny i innowacyjny sposób. Kompleks szklarni jest prawie neutralny energetycznie i idealnym miejscem do hodowli młodych roślin.

Świetny rozwój i środowisko pracy

Dzięki wszystkim nowym innowacjom firma staje się bardziej „zielona” i ma pozytywny wpływ na rośliny i ludzi. Osiągając nowe techniki, zoptymalizowano wzrost i hodowlę roślin. Również na ludziach nowe innowacje mają pozytywny wpływ. Tworzy przyjemne środowisko pracy. Dzięki wdrożeniu nowego dyrektora szklarni Simon Gootjes zauważył pozytywne efekty. – Zauważyliśmy już, że działa to przyjemnie dla ludzi i roślin. Komunikacja jest lepsza, mamy więcej poglądów na firmę i możemy lepiej regulować klimat dla naszych zakładów – mówi.

Naturalny wzrost

Dodając do gleby naturalne preparaty, rośliny staną się silniejsze przeciwko chorobom i pleśniom. Zdrowa roślina potrzebuje mniej środków ochrony roślin. AllPlant ma na celu uprawę roślin w sposób całkowicie naturalny, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Dzięki certyfikatowi MPS-A zachęca się do przyjaznej dla środowiska produkcji kwiatów, roślin i produktów szkółkarskich. AllPlant spełnia wymagania kwalifikacji A, co oznacza najbardziej przyjazną dla środowiska uprawę.

Uprawa i odmiany

AllPlant specjalizuje się w uprawie, ukorzenianiu i sprzedaży młodych roślin z hodowli tkankowej. W warunkach jałowych rośliny będą reprodukowane w laboratorium i ostatecznie rosną w szklarni. W asortymencie znajduje się ponad 500 odmian, większość bylin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here