Holenderski hodowca orchidei zmienił oświetlenie w szklarni

0
372
Ammerlaan Orchids

Hodowca orchidei zmienił oświetlenie. Firma Ammerlaan Orchids zastąpiła instalację elektromagnetyczną HPS 750 W oprawami BLV HPS 1000 W.

Firma, która jest właścicielem i prowadzi szklarnie storczyków w holenderskim regionie Westland, znalazła w BLV wiarygodnego partnera, który zmodernizował swoją instalację światła do uprawy, aby skrócić cykle wzrostu, a tym samym zwiększyć roczną produkcję wysokiej jakości storczyków.

Instalacja opraw BLV 1000 W jest naszą ulubioną instalacją, ponieważ inwestycja ograniczała się do samej oprawy i nowych kabli prefabrykowanych. Podwoiliśmy PPFD do 95 µmol / m² na poziomie zakładu z wysublimowaną jednorodnością, uzyskując o 40% więcej światła na każdy wat, w porównaniu ze starą instalacją – wspomina Peter Ammerlaan.

Unikalne korzyści

Oprócz korzyści ekonomicznych z bardziej wydajnej instalacji, Ammerlaan Orchids postrzega zdrowszy, bardziej stabilny wzrost roślin. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego zwrócili się do BLV. Otwory w reflektorze oprawy tworzą efekt komina, który optymalizuje temperaturę lampy, a tym samym zapewnia dłuższą żywotność lampy, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kosztów konserwacji i wymiany. Optymalizacja temperatury lampy jest ważna, ponieważ wyższa temperatura lampy skutkuje wyższym napięciem, a wyższe napięcie szybciej zmniejsza natężenie światła. Pomiary wykonane za pomocą zintegrowanego czujnika temperatury pokazują, że zewnętrzna temperatura lamp jest o 8% niższa w oprawie z otwartym odbłyśnikiem, w porównaniu z tą z zamkniętym reflektorem. Dane te wskazują, że żywotność lamp w otwartych reflektorach wzrasta o ponad 10%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here