Import nawozów w Kenii spadł o 25,9%

0
259
Clement Tulezi

Import nawozów w Kenii spadł w ubiegłym roku o 25,9%, co ma negatywnie wpłynąć na produkcję żywności i „produkcji” gotówki przy zaostrzeniu podaży.

Statystyki opublikowane przez Kenya National Bureau of Statistics (KNBS) pokazują, że Kenia importowała 4,42 miliona worków w ubiegłym roku, aby zaspokoić 632 074 ton metrycznych mniej, niż pięcioletni najwyższy poziom 853 113 ton metrycznych importowanych w 2017 roku.

Dyrektor naczelny Kenya Flower Council (KFC) Clement Tulezi powiedział, że niedobór obarczony surowymi warunkami importowymi, doprowadzi do kompromisu chłopów i dużych gospodarstw komercyjnych w sprawie stosowania nawozów, co może wykoleić sukcesy, które miały miejsce w ubiegłym roku w sprzedaży lokalnej i eksportowej. – Przeszkody związane z odprawą portową i wysokie koszty inspekcji, a także opłaty przestojowe spowodowały, że nawóz stał się zbyt kosztowny dla rolników, a dwóch kluczowych importerów nawozów wycofało się z handlu, powołując się na frustracje regulacyjne – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here