IPM Essen 2019 – kolejna edycja największych targów ogrodniczych

0
599
Messe Essen GmbH, Norbertstraße, 45001 Essen, Germany
Fot. Rainer Schimm/©MESSE ESSEN GmbH

W dniach 22-25 stycznia 2019 roku odbędzie się najważniejsze spotkanie międzynarodowych przedstawicieli kwiatowej branży. Tym razem partnerskim krajem będzie Belgia, która na tych targach ma najdłuższy staż w gronie zagranicznych uczestników. Targi  ogrodnicze Internationale Pflanzenmesse – IPM Essen co roku gromadzą ekspertów z całego świata związanych z ogrodnictwem i biznesem ogrodniczym. Wydarzenie to plasuje się na pierwszym miejscu wśród wydarzeń florystycznych i co roku przyciąga liczne grono zainteresowanych pasjonatów zieleni. 

IPM Essen w nowych halach

Około 1600 wystawców z 50 różnych krajów, eksperci z całego świata i 4 dni niezwykłych atrakcji. Czyż nie brzmi zachęcająco? W tym roku wystawcy zaprezentują się w otoczeniu wysokiej klasy. Wystawa  IPM Essen odbędzie się w najnowocześniejszych obiektach targów Messe Essen, które po ukończeniu budowy wyznaczą nowe standardy w branży. Przestrzenne hale dostarczą sporo światła i zapewnią wystawcą najwyższej jakości warunki do prezentacji. Na tegorocznych targach stałych bywalców może zaskoczyć nowa numeracja hal. Stanowiska Przedsiębiorstw z branży roślinnej będzie można zobaczyć w halach 1, 1A, 2, 4, 6, 7, 8, 8A, 8B, w foyer obiektu Grugahalle oraz w galerii. Natomiast segment techniczny goście znajdą w halach numer 3 i 4 oraz w galerii. W hali numer 5 prezentować się będą przedsiębiorstwa florystyczne. Zwyczajowo wyposażenie i akcesoria rozlokowane zostaną zgodnie z tematyką we wszystkich halach.

Atrakcyjny program ramowy IPM Essen 2019 – co nas czeka?

Jak co roku tak i w tym można liczyć na wiele ciekawych prezentacji, wystaw i pokazów przygotowanych przez profesjonalistów z branży. Z pewnością dostarczą nam oni wartościowych treści i inspiracji, które pozwolą wielu osobom rozwinąć swoje własne przedsiębiorstwo. Wszystko to tradycyjnie znajdziemy w Green City w hali 1A.

Targi IPM Essen to międzynarodowa platforma, na której najlepsi mierzą się z najlepszymi. Po raz 12 zobaczymy uwielbianą”Witrynę nowości”, która wyznaczy najpiękniejsze, innowacje roślinne spośród tegorocznych wystawców. Nowa odsłona nagrody Show your Colours Award dotyczy najlepszej historii marketingowej o bylinach i roślinach drzewiastych. Natomiast drzemiącą w nich kreatywnością młodzi floryści wykażą się podczas zawodów IPM Messe Cup, gdy zaprezentują swoje osiągnięcia na temat „Dzika rzecz – naturalna, pierwotna, bezczelna i swobodna”.

Po raz drugi na targach IPM znajdzie się osobny sektor, który dotyczy sprzedaży detalicznej i promocji produktów ogrodniczych, tendencji rynkowych i koncepcji marketingowych służących pobudzaniu zakupów. Od 2019 r. będzie on nosił nową nazwę IPM Discovery Centre (zamiast dotychczasowej „hortivation”).

Treść pokazu szkoleniowego w 2019 roku będzie tyczyć się korzeni i ich środowiska. Możemy liczyć na poruszenie kwestii optymalizacji strefy korzeniowej. Instytucje doświadczalne, badawcze i doradcze opowiedzą o różnorodnych aspektach często niedostrzegalnej, jednakże decydującej części produkcji roślin.

Na scenie Stowarzyszenia Niemieckich Florystów spotkamy również wiele gwiazd florystyki. Czekać na nas będą m.in : Frédéric Dupré z Francji, Sara-Lisa Ludvigsson ze Szwecji oraz dwaj holenderscy projektanci kwiatowi – Hanneke Frankema i Hans Zijlstra.

Więcej informacji o targach IPM Essen 2019, a także szczegółowy program imprezy znajdziesz na stronie www.ipm-essen.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here