Izmir dąży do utworzenia strefy produkcyjnej

0
305
izmir

Turecka prowincja Izmir dąży do utworzenia zorganizowanej strefy produkcyjnej dla plantatorów kwiatów i roślin w okręgu Bayindir.

Budowa strefy rozpocznie się w tym roku, a strefa obejmie nowoczesne szklarnie, laboratoria, obiekty nasienne i siewne, ośrodki badawczo-rozwojowe i dostawców usług doradczych. Celem tej strefy jest zwiększenie konkurencyjności plantatorów z ich odpowiednikami z innych krajów.

Obecnie prowincja postawiła sobie za cel zdobycie pozycji na światowych rynkach poprzez eksport, dlatego podejmuje ten krok, aby rozwiązać największy problem tureckiej produkcji ogrodniczej: brak nowoczesnego know-how i urządzeń produkcyjnych.

Zorganizowana strefa produkcyjna zostanie utworzona na 56,5 ha, a prowincja wkrótce zakończy prace wstępne. Region Bayindir jest wielkim zwolennikiem lokalnych plantatorów, zwiększając je dzięki gwarancjom zakupu poszczególnych produktów – jak dotąd zakupiła od lokalnych plantatorów rośliny o wartości 10 milionów USD, do wykorzystania w terenach zielonych i parkach Bayindir. Dzięki tej zorganizowanej strefie hodowcy zwiększą swój asortyment, obniżą koszty i podniosą jakość, dzięki czemu kwiaty i rośliny będą rosły o wiele bardziej dochodowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here