Jadalne kwiaty uprawiane na Ukrainie

0
775
Jadalne kwiaty

Kilka lat temu w menu jednej z restauracji na Ukrainie pojawiły się potrawy z jadalnymi kwiatami. Niektórzy wykorzystali ten trend do budowy źródła dochodu.

Po co jeść kwiaty? Niektóre spożycie kwiatów jest dobre dla zdrowia, ponieważ zawierają dużo witamin i mikroelementów. Bardzo atrakcyjne są również naczynia ozdobione płatkami kwiatów.

Nie ma prawie żadnych ograniczeń dotyczących konsumpcji kwiatów, jedynym wyjątkiem są osoby z alergią na pyłki kwiatowe. Cała reszta może dodawać je do sałatek, dań mięsnych, dekorować nimi ciasta i desery. Nie można jednak jeść zbyt wielu kwiatów.

Podczas gotowania takich potraw należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wszystkie kwiaty mają inny aromat i smak. Skosztowałem większości z nich: niektóre mają raczej neutralny smak, podczas gdy inne mogą dodać goryczy lub kwaśności do potrawy. Należy to wziąć pod uwagę podczas przemyślenia przepisu, ponieważ smak kwiatów powinien pasować do innych składników – mówi Jurij Roman, kierownik TM Zelen. – Po drugie, ważne jest, aby wiedzieć, jak prezentować kwiaty w naczyniu. Niektóre kwiaty można jeść w całości. Niektóre jak fiołki lub begonie nie mają jako takiego pąka. W przypadku nagietków najlepiej spożywać liście, ponieważ pąki mają raczej ostry i gorzki smak – dodaje.

Ważne jest również, aby pamiętać, że kwiaty są produktem łatwo psującym się, a ich trwałość wynosi tylko kilka dni.

Nasze przedsiębiorstwo znajduje się w czystym miejscu. Pracownicy stale utrzymują wymagany poziom wilgotności, temperatury i światła w szklarniach. W procesie produkcyjnym nie stosujemy dodatków chemicznych. Obecnie uprawiamy pięć odmian jadalnych kwiatów: altówki, fiołki, begonie, pelargonie i nasturcje. Ponieważ jadalne kwiaty pojawiły się na rynku dopiero niedawno, naszymi pierwszymi klientami były ekskluzywne restauracje, a obecnie moda ta rozprzestrzeniła się znacznie szerzej. Jest to działalność całoroczna, ponieważ uprawiamy kwiaty w szklarniach, a zimą rośnie sprzedaż. Zbudowaliśmy teraz sieć stałych klientów w największych miastach Ukrainy – informuje Roman.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here