Jak wręczyć kwiaty? Kilka wskazówek

0
776
Jak dać kwiaty?

Walentynki, Dzień Matki, Dzień Kobiet, czy urodziny, to świetne okazje, by podarować komuś bukiet. Nie zawsze jednak wiemy, jak wręczyć kwiaty.

Kwiaty cięte

Najpopularniejszą formą są kwiaty cięte. Pełnią one rolę bardziej elegancką, niż np. kwiat w doniczce. Oczywiście ta druga opcja nie jest wykluczona zwłaszcza, jeśli druga osoba się takimi interesuje.

Liczba kwiatów

Kwiaty w bukiecie powinny być w liczbie nieparzystej, ponieważ wierzy się, że parzyste liczby mogą przynieść nieszczęście, w dodatku stosuje się je np. na uroczystości pogrzebowe. Generalnie przy mniejszej ilości, to 5 kwiatów wygląda lepiej, aniżeli 4 czy 6 sztuk. Zasady nieparzystości nie stosuje się natomiast przy dużych bukietach. Całe zestawienie, dotyczące liczby róż w bukiecie, przedstawiliśmy w naszym innym artykule: – Ile róż w bukiecie? Znaczenie liczby kwiatów.

Jak dać kwiaty?

W kwiaciarni zwykle skomponowany bukiet otrzymujemy owinięty papierem. Służy on przede wszystkim do ochrony, w razie niekorzystnej aury, tj. silnego wiatru, czy intensywnych opadów deszczu. Jeśli kwiaty wręczamy w dobrych warunkach na zewnątrz, lub po prostu w zamkniętym pomieszczeniu, należy papier usunąć. Nierzadko bukiety zawierają też folię ozdobną, która jest trwałym elementem całości i nie należy jej ruszać. Podstawą kwestią jest też sposób podarowania takiego prezentu – zawsze bukiet należy wręczyć kwiatami do góry, a nie łodygami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here