Jak fotografować kompozycje kwiatowe?

0
429

Prowadzenie biznesu w internecie to wymóg naszych czasów. Niezależnie od tego, czy posiadasz własną stronę internetową czy fanpage, aby Twoja działalność florystyczna została zauważona, musisz publikować wartościowe treści opatrzone dobrymi zdjęciami swoich prac. Nawet najpiękniejszy bukiet straci swój urok, jeśli zostanie sfotografowany w niewłaściwy sposób. Jak zatem robić zdjęcia kompozycjom kwiatowym, aby ich wygląd przyciągał oko?

Przygotuj miejsce do fotografowania

Pierwszym krokiem do zrobienia udanego zdjęcia kompozycji kwiatowej jest stworzenie miejsca do fotografowania. Standardowe, białe tła są już passé. Kojarzą się z nudnymi zdjęciami produktowymi i często wpływają negatywnie na odbiór fotografii. Rozejrzyj się wokół siebie. Może masz do dyspozycji ciekawe miejsce, które posłuży za tło Twojej kompozycji kwiatowej? Dobrze jest również zainspirować się pracami innych artystów – może to pomóc w utworzeniu koncepcji.

Postaw na naturalne światło

Naturalne światło od zawsze było cenione w fotografii. Pozwala zachować głębię obrazu i nadaje mu plastyczności, która zanika  w przypadku użycia lampy błyskowej. Jeśli masz zatem taką możliwość, przenieś swój plan zdjęciowy na zewnątrz lub zadbaj, o niezakłócony przepływ światła słonecznego z okna. Nie bój się także, jeśli na fotografii uwidocznią się cienie – pozwoli to oddać naturalność stworzonej kompozycji kwiatowej.

Pamiętaj o edycji zdjęć

Na koniec nie zapomnij o przerobieniu zdjęć. Nawet najlepsze fotografie mogą skorzystać z odrobiny edycji. Spróbuj pobawić się kontrastem, nasyceniem i ostrością, aby zobaczyć, co wygląda najlepiej. Nie bój się też przycinać zdjęć, aby poprawić ich kompozycję. Pamiętaj jednak o zasadzie co za dużo – to nie zdrowo. Staraj się nie przesadzać, szczególnie w kwestii kolorów – dobrze gdyby nie odbiegały znacząco od naturalnych barw kwiatów.

Dzięki tym wskazówkom będziesz na dobrej drodze do robienia lepszych fotografii kompozycji kwiatowych. Pamiętaj, aby dobrze się bawić i eksperymentować, a na pewno uda Ci się zrobić piękne zdjęcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here