Jak przygotować kwiaciarnię na Walentynki?

1
745
jak przygotować kwiaciarnię na Walentynki

Walentynki to jedno z najbardziej pracowitych i prawdopodobnie najbardziej dochodowych świąt w roku dla florystycznego przedsiębiorcy. W tym dniu z pewnością spodziewasz się większych przychodów. Jak jednak w odpowiedni sposób przygotować się do tego dnia i sprawić aby Twoje działania były efektywne? Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy poradnik, który ułatwi organizację i zwiększy zyski Twojej kwiaciarni w tym dniu. 

Wygląd kwiaciarni

Pierwszym krokiem do przygotowania się na nadchodzące święto zakochanych będzie przygotowanie tematycznej ekspozycji i udekorowanie kwiaciarni w odpowiedni sposób. Zajmij się tym już w połowie stycznia lub najpóźniej na dwa tygodnie przed Walentynkami. Kluczem do sukcesu będzie stworzenie zachęcającej atmosfery, a jednocześnie przypomnienie klientom o zbliżającym się święcie. Klienci reagują na sezonowe i świąteczne dekoracje, więc może ich to zachęcić do tego, aby kupić kwiaty właśnie u Ciebie. Warto również uporządkować zaplecze. Bałagan może przeszkadzać Ci podczas tego dnia, a tego raczej chcesz uniknąć najbardziej.

Kwiaty i akcesoria

Zamów kwiaty
Pamiętaj, że kwiaty w okresie około walentynkowym drożeją. Warto usiąść i odpowiednio zaplanować wydatki. Zachęcamy do wcześniejszego zastanowienia się nad tym ile i jakich róż w tym roku zamówić u swojego sprawdzonego dostawcy. Przeanalizuj, ile udało Ci się sprzedać w ubiegłych latach i nie zamawiaj więcej, niż potrzebujesz. Pomyśl też nad cenami roślin, wiadomo, że w ten dzień możesz pozwolić sobie na podwyższenie cen, ale nie rób tego zbyt gwałtownie, aby nie zostać z drogimi kwiatami w wazonach na następny dzień.

Sprawdź zapasy
Upewnij się, że masz dobre narzędzia i wszystkie potrzebne materiały (druty, taśmy, papiery, wstążki itp.). Naostrz noże, nożyczki i sekatory lub zaopatrz się w nowe, które przetrwają wzmożoną prace podczas Walentynek. Poza narzędziami i materiałami eksploatacyjnymi potrzebujesz wazonów i pojemników. Zamów swoje standardowe wazony i rozejrzyj się po sklepach z dekoracjami do domu, aby znaleźć wyjątkowe dekoracje i dobre oferty.

Nie zapomnij o dodatkach
Nie zapomnij zamówić dodatków takich jak misie, kartki, świece itd. Sprzedaż krzyżowa generuje ogromne zyski, a te produkty na ogół są pożądane i często klienci dokupują do kwiatów jakiś drobiazg. Jeśli możesz, zainwestuj w produkty wysokiej jakości i zobacz, jak się sprzedają.

Przygotuj gotowe bukiety
Na dwa i dzień przed 14 lutym przygotuj gotowe propozycje bukietów i kwiatów pakowanych pojedynczo w zróżnicowanych cenach. Zadbaj o to, aby każdy klient znalazł coś dla siebie. Unikniesz dzięki temu dużej kolejki tworzącej się tego dnia w kwiaciarni.

Działania online

Najlepiej byłoby, gdyby Twój internetowy biznes był gotowy na walentynki jeszcze przed pierwszym lutym. Jednak nigdy nie jest za późno na kilka aktualizacji strony internetowej, które przyciągną klientów. 

Produkty na stronie internetowej 
Zacznij od zrobienia zdjęć produktów na Walentynki, które powinny być wyświetlane w widocznym miejscu na Twojej stronie i social mediach. Z pewnością możesz dodać produkty Walentynkowe do swoich bestsellerów i innych stron, które odwiedzają użytkownicy. Kluczem jest tutaj dodanie kilku produktów sporadycznie na różnych stronach.

Namów klientów do działania
Świetną praktyką jest wezwanie do działania na Twojej stronie. Dodaj odnośnik z tekstem „Kupuj już teraz – kwiaty walentynkowe”, który będzie kierować klienta tam, gdzie powinien się udać, aby je zamówić. Upewnij się, że Walentynki są wyraźnie widoczne na pasku menu, dzięki czemu klienci mają łatwy dostęp do strony.

Promocje 
Zadbaj o dodanie specjalnej oferty, która przyciągnie klientów. W przeciwieństwie do innych świąt Walentynki to jeden dzień, który może stać się bardzo pracowity. Zaoferuj bezpłatną dostawę lub parę procent zniżki dla każdego, kto zdecyduje się na dostawę przed 14 lutym.

E-mail marketing i SMS-y
Wykorzystaj zebrane kontakty do przygotowania odpowiedniej kampanii marketingowej. Wyślij kupony rabatowe swoim klientom, które zachęca ich do zakupów właśnie u Ciebie.

Jak przygotować kwiaciarnię na Walentynki

Nie zapomnij o pracownikach

Rozmowa z pracownikami 
Przedyskutuj, czego wymagasz od swoich pracowników w zakresie ich harmonogramu. Większość pracowników kwiaciarni rozumie znaczenie tego święta, jasno rozumie dni i godziny, w których muszą pracować.

Dodatkowa pomoc
Wynajmij wszelką dodatkową pomoc, której potrzebujesz w tym dniu. Dodatkowe ręce do pracy z pewnością ułatwią Ci przetrwać ten dzień. Gwarantując klientom szybką obsługę i brak kolejek spowodowanych zbyt małym personelem możesz podwoić swoje zyski.

O tym warto pamiętać w dniu Walentynek

Wszystko będzie dobrze
Ten dzień minie bardzo szybko. Ciesz się nim i skup się na swoich zadaniach, a nie na tym, że czeka Cię ciężki dzień pracy.

Staraj się podtrzymywać dobry nastrój Nie denerwuj się z powodu małych błędów. Wszystko może się zdarzyć i wszystkie błędy są częścią procesu pracy kwiaciarni w Walentynki. Nie przejmuj się nimi i pracuj dalej!

Zadbaj o swoich pracowników
Pamiętaj, że jest to ciężki dzień również dla nich. Najprawdopodobniej wszyscy będą pracować od rana do wieczora. Zapewnij im kilka przerw, podczas których będą mogli zjeść ciepły posiłek i zregenerować siły do dalszej pracy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here