Jak wygląda Dzień Matki w różnych krajach świata?

0
402
dzień matki

W zdecydowanej większości miejsc naszego globu obchodzi się to święto w maju. Jak wygląda Dzień Matki w różnych krajach świata?

Brazylia

„Feliz Dia das Mães!”. W drugą niedzielę maja Brazylijczycy świętują z wieloma różnymi prezentami. Mimo że Dzień Matki nie jest uznawany za oficjalne święto, jest to drugi najbardziej opłacalny komercyjnie dzień. Jeden dzień, który „bije” Dzień Matki (komercyjnie) to Boże Narodzenie.

Indie

Jeden dzień jest oczywiście niewystarczający do uczczenia mam. W Indiach Hindusi próbowali znaleźć złoty środek, poświęcając 10-dniowy festiwal Durgi, bogini matek. Festiwal znany jest jako Durga Puja i obchodzony jest każdego października. Uważa się, że jest to zarówno ceremonia religijna, jak i czas dla rodzin na ponowne zjednoczenie. Spędzają tygodnie przygotowując jedzenie, zbierając prezenty i dekorując domy na festiwal.

Francja

Czy wiesz, że w 1920 roku matki dużych rodzin otrzymały medale od rządu francuskiego? Okazano im wdzięczność za pomoc w odbudowie populacji po tym, jak wiele ofiar zginęło w czasie I Wojny Światowej. Obecnie ciasto w kształcie kwiatów jest tradycyjnym prezentem na Dzień Matki, obchodzonym w ostatnią niedzielę maja.

Etiopia

W Etiopii matki świętują podczas trzydniowej uczty zwanej Antrosht. Święto obejmuje duży tradycyjny posiłek, który matki mają zaszczyt przygotować. Etiopskie dziewczyny zbierają składniki, takie jak masło, ser i warzywa, a chłopcy przynoszą byka lub jagnię. Zwyczaj Dnia Matki odbywa się w połowie jesieni; pod koniec pory deszczowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here