Jak wygląda praca w dziale importu?

0
393
kwiaty

Jak wygląda praca w dziale importu firmy zajmującej się kwiatami? Mamy przykład z Niemiec.

W Veiling Rhein-Maas dział importu zapewnia, że ​​kwiaty i rośliny przybywają z krajów takich jak Izrael, Etiopia, Kenia, Turcja, Hiszpania, Portugalia, Włochy i inne. Praca działu importu obejmuje np. rozpakowywanie i przygotowywanie produktów, wstępną kontrolę ilości i jakości oraz administrowanie importowanymi towarami.

Listy pakowania

Jednym z moich głównych zadań jest obsługa przychodzących list przewozowych. Między innymi przekazuję listy do systemu administracyjnego Veiling Rhein-Maas, dodając brakujące kody produktów i poprawiając błędne kody. Kontroluję również wypełnione kody ocen, które stają się coraz ważniejsze dla udanej sprzedaży – mówi Marianne Hanßen.

Dostawcy muszą wysłać swoje listy przewozowe na adres co najmniej jeden dzień przed przybyciem produktów do Straelen-Herongen, przed godziną 12:00. – Jeśli dostawa jest planowana na poniedziałek, musimy otrzymać listy pakowania przynajmniej w sobotę (także przed 12:00) – wyjaśnia Marianne Hanßen. – Informacje o liczbie łodyg na pęczek (L11) są obowiązkowe dla wszystkich kwiatów ciętych od 1 stycznia 2019 r. Rozporządzenie zapobiega błędom w procesie logistycznym klientów i upraszcza sprzedaż kwiatów ciętych za pośrednictwem sklepów internetowych

Dostarczanie tych informacji prowadzi do niższych kosztów dla klientów, większej liczby zadowolonych konsumentów i ostatecznie lepszych cen oraz większych przychodów. Veiling Rhein-Maas poradził swoim dostawcom, aby zawierali informacje już od 1 października 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here