Jakie kwiaty pasują do łazienki?

0
987
kwiaty w łazience

Są dobrym środowiskiem dla roślin, ale trzeba wybierać je mądrze, ponieważ niektóre nie lubią wahań temperatur. Jakie kwiaty pasują do łazienki?

Łazienki zasługują na dekorację bujną zielenią, tak jak każde inne pomieszczenie w domu. Wybierając rośliny do łazienki, należy wziąć pod uwagę trzy czynniki – słabe oświetlenie, wysoką wilgotność i wahania temperatury. Plusem jest to, że nie będziesz musiała sięgać daleko po wodę, a rośliny pomagają oczyścić powietrze, co jest przyjemną cechą w łazience.

Oto blisko 20 propozycji roślin, które sprawdzą się w warunkach łazienkowych!

1. Zielistka Sternberga (Spider Plant)

Ta niewielka roślina usunie z powietrza zanieczyszczenia w wilgotnym otoczeniu. Dodatkowo będzie również nieustannie produkować nowe pąki. Wystarczy podlewać raz lub dwa razy w tygodniu i postawić przed oknem łazienki, jeśli w ciągu dnia otrzyma średnie światło. Jeśli okno jest stale skąpane w słońcu, może być umieszczona z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Roślina ta może rosnąć w szerokim zakresie warunków i wymaga niewielkiej opieki.

2. Dracena Sandera (Lucky Bamboo)

Dracena może rosnąć na prawie każdym poziomie światła i to bez gleby! Wystarczy kilka kamyków i woda, aby mogła się zakorzenić. Upewnij się tylko, że pojemnik jest pełen wody, aby ta słabo oświetlona roślina pozostała nawodniona.

3. Storczyki (orchidea)

Storczyki to rośliny, które kwitną w ciężkich, wilgotnych środowiskach. Zapewnia to przepływ powietrza w łazience, szczególnie jeśli jesteś fanką pryszniców.

Podczas gdy wielu ogrodników narzeka, że ​​te kwiaty są temperamentne, prawdziwa sztuczka polega na tym, że wystarczy umieścić je na parapecie w łazience. Pośrednie światło słoneczne zapewni jej aktywność w wilgotnym otoczeniu.

4. Aloes

Aloes jest koniecznością w każdym domu. Jeśli zamierzasz wyhodować go w łazience, upewnij się, że umieścisz go w słonecznym miejscu. Potrzebuje więcej światła, aby osiągnąć swój pełny potencjał.

Wygląda pięknie, ale jest również niezwykle przydatny, jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy przy oparzeniach, skaleczeniach lub ugryzieniach przez owady.

5. Aspidistra wyniosła (Żelazny liść)

Rośliny domowe tego typu były niezwykle popularne w epoce wiktoriańskiej. Prawdopodobnie dlatego, że zarówno żeliwne rośliny (aspidistra), jak i wiktoriańczycy kochali surowość. Ta bardzo odporna roślina może tolerować prawie wszystko, w tym Twoją łazienkę.

6. Skrzydłokwiat

Rośliny te są bujne, piękne oraz przydatne, ponieważ ich liście filtrują powietrze. Jeśli chcesz mieć pewność, że dodatkowo zakwitnie, umieść je w słabym świetle i utrzymuj przeciętną wilgotność gleby. Kwitną bowiem w filtrowanym świetle, a słabo oświetlona łazienka to idealne miejsce.

7. Paprocie

Paprocie uwielbiają słabe światło i wysoką wilgotność – dokładne warunki większości łazienek. Oznacza to, że możesz łatwo wyhodować piękną roślinę przy bardzo niewielkiej konserwacji.

W rzeczywistości jest to jedna z tych roślin, które chętnie dzielą się z Tobą przestrzenią. Naturalna wilgotność codziennych pryszniców pozwala zachować bujność.

8. Roślina węża (Wężownica, Język teściowej)

Są to łatwe w uprawie rośliny, które stanowią dobrą alternatywę dla wiszących roślin. Rośliny węża preferują jasne światło, ale radzą sobie w warunkach również mniej niż idealnych.

Jako bonus, roślina ta odfiltruje formaldehyd, który często znajduje się w produktach czyszczących i papierze toaletowym.

9. Azalie

Azalie mogą mieć najpiękniejsze kwiaty ze wszystkich kwiatów w łazience. Fioletowe, białe, różowe i czerwone są idealnym sposobem na nadanie łazience odrobiny kolorytu, gdy kwitną w ciepłych i wilgotnych warunkach.

10. Bluszcz (Ivy)

Bluszcz to kolejna roślina, która została zalecona przez NASA ze względu na ich właściwości oczyszczania powietrza. Chociaż nie wytwarzają kwiatów, możesz je dodać wraz z innymi kolorowymi kwiatami, aby uzyskać piękne aranżacje kwiatów w łazience. Oprócz oczyszczania powietrza, roślina pomaga również zachować higienę i czystość łazienki, zapobiegając rozwojowi pleśni.

Potrzebując jedynie umiarkowanego nasłonecznienia, cieszy się wysokim poziomem wilgotności, powszechnie występującym w łazienkach. Bluszcz można umieścić na półce lub w wiszącym koszu, gdzie liście mogą elegancko zejść.

11. Begonia

Wiele rodzajów begonii rośnie w pojemnikach i cieszy się ciepłem oraz wilgotnością półki łazienkowej. W szczególności begonie rex (Begonia rex) są niezwykle kolorowe, ozdobne i dobrze rosną w pomieszczeniach. Begonie radzą sobie z niskim lub pośrednim światłem.

12. Kroton

Rośliny krotonowe znajdziesz w asortymencie kolorowych liści. Rośliny te rosną powoli, ale mogą osiągnąć wysokość i szerokość około metra, więc upewnij się, że masz na nie miejsce. Rośliny krotonowe potrzebują jasnego, pośredniego światła i dużej ilości wilgoci, aczkolwiek nie lubią być umieszczone w mokrej glebie.

View this post on Instagram

#Kroton

A post shared by Onlayn Sifariş Ve Çatdılma Var (@ev_gulleri_ucuz) on

13. Aglaonema

Niewiele roślin jest tak wyrozumiałych i elastycznych jak Aglaonema. Rozkwitnie, nawet jeśli zapomnisz go podlać. Uwielbia wilgoć, ale nie wytrzymuje niskich temperatur, ani przeciągów. Najlepsze jest słabe lub pośrednie światło.

14. Filodendron

Jeśli wolisz wyjątkową atmosferę tropikalnej rośliny do wnętrz, nowoczesnymi kwiatami w łazience są Philodendrony. Ta roślina ma zdrowe zielone liście, dzięki czemu jest najlepszym wyborem dla osób szukających pomysłów na dekoracje łazienkowe.

Kwitną w miejscach o średnim natężeniu światła. Gdy światło staje się zbyt intensywne, liście Filodendronu żółkną. I chociaż ta wytrzymała roślina nie wytwarza żadnych kwiatów, możesz połączyć je z innymi kolorowymi kwiatami, aby uzyskać czarujący wystrój kwiatów w łazience. Umieść roślinę w tych miejscach w łazience, które często są pryskane wodą, ponieważ wysoki poziom wilgotności może sprzyjać wzrostowi jej bujnych i błyszczących liści.

15. Gardenia

Podobnie jak w przypadku większości tropikalnych roślin kwiatowych uprawianych w pomieszczeniach, gardenia nie jest najłatwiejszą rośliną do uprawy. Nie radzą sobie dobrze z zimnymi przeciągami lub nagłymi podmuchami ciepła. Jednak lubią wilgotność, jaką może zaoferować łazienka, potrzebując przy tym jasnego, pośredniego światła.

16. Epipremnum złociste

Pothos (Epipremnum złociste) ma piękne marmurkowe liście w kształcie serca i jest kolejną rośliną, wymagającą niewielkiej konserwacji w łazience.

Idealne warunki cieplarniane dla tej rośliny to bardzo jasne światło pośrednie, wysoka wilgotność i ciepłe temperatury. Łazienka spełnia dwa z trzech tych warunków, więc Twoje rośliny powinny dobrze sobie radzić w pomieszczeniach, mimo że ich liście nie rosną do gigantycznych rozmiarów, które osiągnęłyby przy większym świetle.

Aby powstrzymać pothos przed wymknięciem się spod kontroli i zaoszczędzić miejsca, warto powiesić go na suficie lub wysokiej półce.

17. Figowiec benjamina

Jeśli masz miejsce na małe drzewo, jest to fajna roślina do ozdobienia łazienki, która jednak nie lubi nagłych zmian temperatur. Zimne przeciągi mogą powodować upuszczenie liści, ale figowiec jest zdolny do późniejszej regeneracji. Chociaż lubi wilgoć, nie lubi nadmiernego podlewania i przebywania w mokrej glebie. Zdecydowanie woli jasne światło i potrzebuje więcej światła w pomieszczeniu, niż gdy jest hodowany na zewnątrz.

18. Zamiokulkas

Nazwana „wieczną rośliną”, ponieważ może tolerować trochę zaniedbania. Ma piękne, owalne, błyszczące liście, które nadadzą każdej łazience świeżego i żywego charakteru.

Nie lubi bezpośredniego światła słonecznego ani bardzo głębokiego cienia, ale jeśli możesz zapewnić jakikolwiek poziom światła pośredniego lub sztucznego, to roślina to zaakceptuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here