Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet?

0
662
Jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami. Każdy mężczyzna powinien pamiętać tego dnia nie tylko o swojej wybrance, ale także mamie, siostrze, koleżance i innych kobietach, które odgrywają w jego życiu ważną rolę. Najczęściej i najchętniej wybieranym prezentem na ten dzień są oczywiście kwiaty. Sprawiają dużo radości, a przy okazji są piękną ozdobą wnętrz. Jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet i co mogą oznaczać niektóre z nich? W tym artykule dowiesz się jak wybrać idealny kwiatowy prezent.

Dzień Kobiet w Polsce

Co roku 8 marca jest dniem zarezerwowanym dla kobiet. W Polsce święto to niezwykle popularne było w okresie PRL-u. Z okazji tego dnia mówiono publicznie i doceniano kobiety z różnych sektorów życia gospodarczego. Podkreślano to, że nie ma już dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli. Dzień ten był obowiązkowo obchodzony w szkołach i zakładach pracy. W latach 70 najpopularniejszym kwiatowym podarunkiem były tulipany i goździki. Dodatkowo królowały drobne upominki takie jak rajstopy, kawa czy ręczniki. Dzień Kobiet w Polsce, mimo iż nie jest już tak ważnym świętem jak kiedyś nadal jest obchodzony, a Panie są obdarowywane pięknymi bukietami lub pojedynczymi kwiatami, a także słodyczami.

Jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet?

Przy wyborze kwiatów powinniśmy kierować się przede wszystkim gustem i upodobaniami obdarowywanej osoby. Niestety nie zawsze wiadomo co akurat w tym momencie może spodobać się obdarowywanej kobiecie. Dlatego warto znać symbolikę niektórych roślin. Powinno to rozwiązać kłopot związany z wyborem kwiatów.

Kwiaty dla mamy, siostry lub koleżanki

Dobrym rozwiązaniem będą kwiaty w pastelowych lub żywych i wesołych kolorach. Jeśli chcesz, okazać swoją wdzięczność bądź sympatię danej kobiecie, warto zdecydować się na bukiet tulipanów lub goździków w kolorze różowym. Miłym gestem będzie również podarowanie jednego kwiatka. Taki prezent z pewnością ucieszy obdarowywaną kobietę i pokaże, że pamiętasz o niej w tym dniu.

Kwiaty dla dziewczyny

Jeśli chcesz obdarować kobietę, z którą dopiero zacząłeś się spotykać lub jesteś z nią od niedawna, wystarczy jeden kwiat bądź mały bukiet w kolorze czerwonym, lub różowym. Niezawodne okażą się tulipany, róże lub goździki, które od lat kojarzą się właśnie z tym świętem. Jeśli chcesz jej zaimponować i pokazać, że znaczy dla Ciebie coś więcej postaw na piękny, nie za duży bukiet. Kobieta szybko zrozumie przekaz, jaki niesie za sobą otrzymanie takiego prezentu.

Kwiaty dla żony lub narzeczonej

Jeśli tworzysz trwały związek, zdecyduj się na kwiaty, które swoją symboliką i kolorem oznaczają miłość i wierność. Dobrym wyborem okaże się duży bukiet z czerwonych róż lub mieszanych kwiatów. Kobieta, z którą jesteś od dłuższego czasu zasługuje na pokaźny bukiet w tym dniu .. i nie tylko wtedy 🙂

jakie kwiaty wybrać na dzień kobiet

Znaczenie kwiatów

Mimo iż najczęściej decydujemy się na kwiaty, które po prostu nam się podobają, warto też przywiązać uwagę do ich znaczenia. Każdy kwiat, choć nie wszyscy to wiedza ma jakieś znaczenie. Ich symbolikę i kolor można dopasować do konkretnej sytuacji i święta. Oto najpopularniejsze kwiaty wraz z symboliką:

 • róża – znaczenie tej rośliny można odczytać z łatwością. Oznacza ona miłość, namiętność, a także szczęście. Jej przekaz można dobierać za pomocą koloru.

 • tulipan – wyraża pozytywne uczucia, radość i przyjaźń. Jest oznaką sympatii i chęci kontynuowania znajomości.

 • goździk – wyraża podziw i uznanie. Sprawdzi się, gdy pragniesz komuś podziękować.

 • frezja – idealna jako podarunek dla nowo poznanej osoby. Może symbolizować skrytą miłość i przyjaźń.

 • storczyk – ten niezwykle elegancki kwiat oznacza doskonałość i wyraża fascynacje drugą osobą.

 • lilie – oznaczają czystość i niewinność, a także poważne zamiary wobec drugiej osoby.

 • niezapominajka – sprawdzi się w prawie każdej sytuacji. Osoba, która otrzyma od Ciebie niezapominajki, powinna wiedzieć, że jest dla Ciebie ważna i chcesz, aby o Tobie pamiętała.

 • bez – to kwiat miłości i radości. Oznacza szaloną i niewinną młodzieńczą miłość.

Znaczenie kolorów kwiatów

Jeśli zastanawiasz się jakie kwiaty wybrać na Dzień Kobiet, warto wziąć pod uwagę kolory. Możesz wybrać kwiaty w ulubionym kolorze obdarowywanej kobiety lub kierować się symboliką danego koloru. Oto znaczenie niektórych kolorów:

 • Czerwone
  Czerwone kwiaty są najbardziej romantyczne, symbolizują miłośćpożądanie i namiętność. Kwiaty w tym kolorze są wybierane najczęściej i nic w tym dziwnego. Podkreślą one wielkie uczucie jakim darzymy obdarowywaną osobę. 

 • Różowe
  Różowe rośliny stanowią równowagę pomiędzy przyjaźnią a miłością. Kolor różowy symbolizuje delikatnośćkobiecość i romantyczność. Bukiet w tym odcieniu sprawdzi się jako prezent dla nowo poznanej osoby, której chcemy dać sygnał, że jest dla nas ważna.

 • Białe
  Białe kwiaty symbolizują czystość i niewinność, dzięki czemu świetnie nadają się do nowej relacji, dla młodej dziewczyny lub jako dodatek do bukietu. Kolor ten jest najczęściej wykorzystywany, aby podkreślić szczere uczucia.

 • Żółte
  Żółte kwiaty oznaczają przyjaźń. Jednak nie są one najlepszym rozwiązaniem dla kogoś, z kim się spotykasz, gdyż symbolizują też zazdrość i fałsz. Warto uważać, jeśli decydujesz się na obdarowanie kogoś kwiatami w tym kolorze. 

 • Niebieskie 
  Niebieskie rośliny symbolizują wierność i świetnie sprawdzą się dla osób będących w stałych związkach. Z ich pomocą podkreślisz swoje oddanie i wierność względem drugiej połówki.

 • Fioletowe
  Kwiaty w tym kolorze tak samo, jak żółte mogą posiadać dwa znaczenia. Z jednej strony kolor ten uznany był za symbol żałoby i smutku, a z drugiej kojarzy się też z elegancją, bogactwem i wyjątkowością. Kwiaty w tym odcieniu podkreślą wyjątkowość wydarzenia z okazji, którego są wręczane oraz są świetnym pomysłem, aby powiedzieć obdarowywanej osobie, że jest wyjątkowa i jesteśmy w stanie zrobić dla niej dużo.

Jak poprawnie wręczać kwiaty?

Podczas wręczania kwiatów najważniejszy jest sam gest i pamięć o obdarowywanej osobie. Warto jednak pamiętać o kilku prostych zasadach obowiązujących podczas wręczania kwiatów. Dzięki nim cały moment będzie jeszcze bardziej wyjątkowy i efektowny.

 • Bukiet należy podarować kwiatami do góry, nigdy odwrotnie.

 • Przed podarowaniem bukietu pozbądź się z niego foli lub papieru ochronnego, w który kwiaciarnie zazwyczaj pakują kwiaty na czas podróży.

 • Staraj się dawać nieparzystą ilość kwiatów. Nie chodzi tu tylko o przesądy, ale też o wzgląd na to, że kompozycje z nieparzystą ilością kwiatów wyglądają po prostu lepiej. Jeśli liczba kwiatów w bukiecie jest ciężka do stwierdzenia na pierwszy rzut oka, nie musisz trzymać się tej zasady.

Wszystkim kobietom życzymy samych pięknych chwil zarówno podczas ich święta jak i przez cały rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here