Jakość wody ma kluczowe znaczenie

0
312
kwiaty

Jeśli zajmujesz się uprawą roślin i stosowaniem środków ochrony roślin, jakość wody ma kluczowe znaczenie dla powodzenia i opłacalności operacji.

Thomas Ford, ekspert z Penn State w USAKiedy odwiedzam farmy lub szklarnie, noszę ze sobą pehametr, miernik przewodności lub EC, titrator alkaliczności i paski testowe alkaliczności. Jeśli hodowca powie mi, że uważa, że ​​ma problem z odżywianiem, najpierw zapytam hodowcę, czy przeprowadzili niedawno test wody, a jeśli nie, zrobię beeline do ich kranu, aby ocenić jakość ich wody. Najpierw kalibruję moje mierniki, a następnie sprawdzam pH i EC (przewodnictwo elektryczne) czystej wody. Jeśli pH wody jest wysokie, zazwyczaj przypuszczam, że hodowca użyje jakiejś formy iniekcji kwasu, aby obniżyć pH wody do nawadniania. Jeśli EC czystej wody jest wysokie, bardzo się martwię, ponieważ wysokie EC może wskazywać, że sól drogowa przeniknęła do warstwy wodonośnej lub że studnia jest zanieczyszczona przez sole zamknięte w osadach morskich otaczających wody gruntowe. W rzadkich przypadkach sole przedostają się do studni z powodu poszukiwania gazu ziemnego lub ropy naftowej.

Podwyższone pH

Podwyższone pH wody jest raczej łatwe do opanowania za pomocą wstrzykiwania kwasu, ale jeśli EC jest bardzo wysokie, hodowca / rolnik ma bardzo niewiele alternatyw, które można wykorzystać do złagodzenia tego problemu. Odwrócona osmoza jest najdroższa, ale często ogranicza rozmiar. Systemy odwróconej osmozy są uważane za opłacalne dla małych specjalistycznych propagatorów, ale wraz ze wzrostem wielkości operacji, koszty stają się wyjątkowo wygórowane. Jeśli dostępne jest znane źródło wody o niższej wartości EC, hodowca może przyjąć je jako jedyne źródło wody lub zmieszać je z wodą o wysokim EC, aby zapewnić wodę do nawadniania o akceptowalnej jakości wody. Często drobni hodowcy zbierają wodę deszczową ze swoich stodół i dachów do cystern, z których czerpią / mieszają wodę, aby zmniejszyć EC istniejącego źródła wody. Woda deszczowa ma zwykle bardzo niską wartość EC, brak zasadowości i niskie pH. Jedynym problemem związanym z wodą deszczową jako źródłem wody do nawadniania jest jej wykorzystanie na roślinach jadalnych ze względu na możliwe obawy związane z E. coli lub Salmonellą. Ptaki często gnieżdżą się na dachach, a odchody, które zostawiają po sobie, mieszają się z wodą deszczową i spływają do cysterny, stwarzając potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa żywności.

Jakie są możliwości?

W niektórych sytuacjach hodowca może nie mieć możliwości ucieczki, ale wywiercić nową studnię, wykorzystać pobliski staw lub strumień, albo połączyć się z publicznym źródłem wody. Wiercenie nowej studni może jednak nie być rozwiązaniem akceptowalnym, jeśli masz do czynienia ze znaczącymi problemami z jakością wody. W moim rejonie hodowca uświadomił sobie, że jego studnia, staw i wiosna zawierają podwyższone poziomy sodu i chlorku, a poziom EC wynosi ponad 2,3 m / S. Skonsultowano się z hydrogeologiem w celu dokonania przeglądu lokalnej geologii obszaru i ustalono, że podczas gdy hodowca wiercił w wapiennym poziomie wodonośnym, prawdopodobieństwo znalezienia wody o podobnej lub gorszej jakości wody było znaczące. Przed zakupem działki w celu zainicjowania działalności ogrodniczej należy ocenić wszystkie źródła wody. Jeśli testy wykażą, że istnieją obawy dotyczące jakości wody, skonsultuj się z ekspertem w sprawie opcji leczenia i sprawdź, czy leczenie jest opłacalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here