Japoński hodowca przejmuje hodowlę w Holandii

0
502
Chryzantema

Japoński hodowca chryzantemy Inochio Seikoen i Floritec, hodowcy głównie Chrysanthemum i Celosia z Woubrugge w Holandii, podpisali list intencyjny, który doprowadzi do całkowitego przejęcia firmy przez Seikoen.

To przejęcie postrzegane jest jako strategiczny krok dla Floritex, a także japońskiego hodowcy. Z jednej strony będzie on mógł przyspieszyć komercyjne ambicje poprzez międzynarodową sieć dystrybucji Floritec, a z drugiej firma zyska szerszy dostęp do japońskiego rynku i będzie mogła skorzystać z nowoczesnych urządzeń badawczo-rozwojowych w Kraju Kwitnącej Wiśni. – W sytuacji, w której obie strony wygrywają, to prawdziwy bodziec, który pozwala kontynuować proces rozwoju Floritec – mówi dyrektor Rene le Clercq.

Inochio Seikoen jest jednym z najstarszych i najbardziej wiodących hodowców chryzantem i producentem podstawowego materiału dla japońskich hodowców chryzantem. Centrum Badań Rolniczych Inochio posiada bardzo nowoczesne zaplecze badawczo-rozwojowe, do diagnozowania różnych chorób i szkodników oraz analizy gleby i wody.

Floritec to firma hodowlana, dostarczająca sadzonki – głównie z Chrysanthemum i Celosia, na rynek holenderski i światowy. Do znanych chryzantem Floritec należą między innymi seria Rossi-, Calimero i Da Vinci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here