Japońskie drzewo bonsai jest coraz popularniejsze w Europie

0
304
bonsai

Japońskie drzewo bonsai jest coraz popularniejsze w Europie. Jednym z dostawców jest włoska szkółka NipponTree, która pierwsze rośliny sprowadziła 20 lat temu.

Bonsai staje się piękniejsze, gdy jest coraz starsze. W ciągu ostatnich 10 lat stało się popularne również w Europie. Wydaje się jednak, że coraz trudniejszym zadaniem jest dostarczenie do Europy takich starych drzew.

Młodsze pokolenie hodowców w Japonii nie czeka, aż rośliny się zestarzeją – wyjaśnia Eva Forlani z NipponTree. Ta włoska szkółka importuje drzewa bonsai z Japonii od ponad 20 lat i teraz widzi przyszłość również w uprawie większej liczby roślin w szkółkach na północy Włoch.

20 lat temu, a teraz

NipponTree byli jednym z pierwszych, którzy importowali drzewa bonsai z Japonii około 20 lat temu. Obecnie importują 20-25 kontenerów rocznie. 80 procent ich działalności znajduje się poza Włochami, ale przed zaopatrzeniem tych krajów pozwalają roślinom zaaklimatyzować się w ich szkółce przez co najmniej 6 miesięcy. – Tylko 60 procent tego, co importujemy, jest gotowe do sprzedaży. Mamy więc dużą liczbę roślin w magazynie – około 3000 – dodaje Forlani.

Większość importowanych roślin ma od 20 do 40 lat, ale mają także bardzo stare rośliny, nawet powyżej stuletnie. Jednak Forlani widzi zmianę. – Widzimy, że coraz więcej japońskich hodowców nie chce czekać i sprzedają rośliny w wieku 20 lat i dlatego trudniej jest nam zdobyć starsze rośliny bonsai – ocenia.

Obecnie korzystają ze swojego przedszkola głównie w celu umożliwienia aklimatyzacji importowanych produktów, jednak w przyszłości Forlani spodziewa się, że rośliny będą starzeć się w szkółce. – Importowanie produktów z Japonii jest kosztowne. Starsze drzewa są bardziej kosztowne, więc importowanie młodszych drzew i ich późniejsza sprzedaż są tańsze – kończy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here