Jedna z najnowocześniejszych firm kwiatowych w Chinach

0
328
Visser Horti Systems

W Szanghaju ukończono nowy, dziesięciohektarowy kompleks o nazwie Ball Zhuomei. To prawdopodobnie jedna z najnowocześniejszych firm kwiatowych w Chinach.

Hodowca wybrał szklarnię pełną technologii, dostarczoną przez Visser Horti Systems, Logitec Plus i Non Sheng. Nie tylko dlatego, że znalezienie personelu w regionie jest trudne ze względu na rosnące koszty pracy, ale także aby móc zapewnić wyższą jakość. – Jeśli chodzi o technologię, szklarnia jest na równi z nowoczesną zachodnią szklarnią – mówi Mark van der Zande z Logitec Plus. – Zamiast wysyłać wszystkie surowce z całego świata do krajów bałtyckich, mieszając je tam, a następnie transportując do Chin, teraz wszystkie składniki docierają osobno, a na miejscu i na czas powstaje odpowiednia mieszanka. Oszczędza to dużo na kosztach transportu – dodaje. Po zmieszaniu gleba przechodzi przez przenośniki taśmowe do różnych napełniaczy i linii wysiewu dostarczonych przez Visser Horti Systems.

Oprócz siewników istnieją również maszyny do przesadzania i sortowania. – Większość zainstalowanych przez nas maszyn została dostosowana do życzeń klienta w ciągu ostatnich trzech lat. Zainstalowaliśmy również belki nawadniające, które automatycznie zapewniają szklarni wodę i nawozy. Myślę, że to jedna z najnowocześniejszych firm kwiatowych w Chinach – mówi Robbert Jan in 't Veld.

Popyt na jakość

Zdaniem Robberta Jana, wyraźny nacisk na automatyzację wynika z faktu, że rynek chiński wymaga wyższej jakości. – Możesz stworzyć jednolity produkt dzięki automatyzacji. Chiński rynek kwiatów i roślin rośnie. Istnieje rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości młody materiał roślinny w celu poprawy jakości produkcji. Ponadto koszty wynagrodzeń w tych regionach rosną i znalezienie dobrego personelu jest trudne.

Prowadzenie działalności gospodarczej w Chinach

Chociaż Mark odwiedza już Chiny od około siedmiu lat, zamówienie na Ball Zhuomei było jak dotąd największym projektem. – Pierwszy projekt w kraju jest zawsze najbardziej wymagający. Masz do czynienia z barierą językową i dużymi odległościami. Aby robić interesy, musisz dużo inwestować w osobiste relacje. Robbert Jan również to potwierdza. – Visser Horti Systems działa w Chinach od lat 80-tych. Wszystko kręci się wokół tego związku. Ponieważ decyzje opierają się przede wszystkim na relacji zaufania, Visser zawsze przywiązywał do tego dużą wagę w całej swojej historii – mówi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here