Kaczki do kąpieli odmianą nagietka

0
395
nagietki

Kaczki do kąpieli stały się inspiracją dla hodowców, by nowe odmiany kwiatów nagietka nazwać właśnie w ten sposób. O co w tym wszystkim chodzi?

Dawno, dawno temu, podczas zimowej burzy, duży statek płynący z Hong Kongu do Ameryki stracił kilka kontenerów na pokładzie.

Wewnątrz jednego z tych pojemników znajdowało się 28 000 kaczek do kąpieli. Nikt nie zgadłby, że te kaczki nadal pływają po oceanach 25 lat później i nauczają oceanografów cennych lekcji. Kierując się prądami oceanicznymi, te małe i duże kaczki pływają po całym świecie i wyrzucają się na brzegi Hawajów, Alaski, Ameryki Południowej i północno-zachodniego Pacyfiku, podczas gdy inne docierają tak daleko jak Szkocja i Nowa Fundlandia.

Nawiązanie do historii

Ta historia zainspirowała AmeriSeed do nazwania dwóch nowych serii Marigold „The Little Ducks” i „The Big Ducks”.

Hodowca mówi, że chce uprawiać nagietki AmeriSeed na całym świecie, ale także przypomina nam o niebezpieczeństwach związanych z tworzywami sztucznymi, które zostają uwięzione w naszych oceanach.

„Little Ducks” i „Big Ducks” zdobyły nagrody AAS (All-American-Selection) i Fleuroselect, a także otrzymały nagrodę od Colorado State University. Kaczki pojawiły się w wielu letnich próbach w Europie, Ameryce i Azji.

„Little Duck Orange and Yellow” to najbardziej kompaktowe, naturalne karłowate odmiany. Schludne rośliny o wyjątkowych, w pełni podwójnych, jasnych kwiatach, które leżą na ciemnozielonych liściach. Rośliny są bardzo jednolite z mocnymi szypułkami, co ułatwia wysyłkę. „Małe kaczki” mają kształt rurki, są mocno skupione w płatkach i nadają się do doniczek, łóżek i masowych nasadzeń.

„Big Ducks” są wyższe i efektowne w masowych nasadzeniach krajobrazowych i oferują z powrotem krople do innych odmian roślin pościelowych. „Big Ducks” można również stosować w pojemnikach mieszanych lub jako prezentacje „samodzielne” w dużych doniczkach. Dostępne są trzy kolory: żółty, złoty i pomarańczowy.

Produkcja w Azji

„Małe i duże kaczki” zostały specjalnie wyhodowane w południowo-wschodniej Azji, aby wytrzymały ekstremalne upały, wilgoć i choroby oraz są idealne na cieplejsze lata doświadczane na całym świecie.

AmeriSeed oferuje szeroką gamę amerykańskich i afrykańskich nagietków F1 od małych karłowatych odmian po bardzo wysokie girlandy i rodzaje ciętych kwiatów. Mają także rodzaje używane do ekstrakcji naturalnych składników żywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here