Kanada: Pożar zniszczył szklarnie kwiatowe w Quebec

0
422
Pożar szklarni w Laval
fot. Serres Sylvain Cleroux

We wtorek w Laval (Quebec) wybuchł pożarł w szklarniach kwiatowych Serres Sylvain Cleroux, niszcząc sporą część zasobów.

Kanadyjskie przedsiębiorstwo jest jednym z największych w tym regionie, będąc czołowym producentem produktów ogrodniczych w regionie Quebec. Część szklarni z sadzonkami została niestety zniszczona.

Utrzymać ciągłość produkcji

Mimo tego wydarzenia firma uspokaja swoich klientów, że w dalszym ciągu będą w stanie na bieżąco realizować zamówienia swoich klientów z Quebec, Maritimes i Ontario. Pomimo tych smutnych wydarzeń cała nasza grupa łączy siły, aby utrzymać produkcję. W ciągu kilku najbliższych dni chcemy zapewnić całą gamę kwiatów na wiosnę – mówią przedstawiciele firmy.

Wsparcie z wielu stron

Prócz wielu wiadomości wsparcia, firma Serres Sylvain Cleroux otrzymała wsparcie również od wielu firm. Specjalne podziękowania są kierowane w kierunku gospodarstwa Grover, farmy Marineau, szklarni Michel Lacroix, Gérarda Geoffriona, Hymus électrique, Chauffage JP oraz innych przyjaciół

Szef straży pożarnej zaznacza, że nikt nie odniósł obrażeń w tym pożarze, jednak obawiał się, że dach jednej ze szklarni może się zawalić. W akcji udział brało około 50 strażaków, a w gaszeniu ognia przeszkadzał silny wiatr i kilka zbiorników z propanem. Około 1700 osób w okolicy pozostawało przez jakiś czas bez prądu.

Na ten moment jest za wcześnie by określić, co jest przyczyną pożaru.

Kompleks ogrodniczy zatrudnia około 200 pracowników, w tym wielu z Meksyku i Gwatemali. Na ten moment nie jest jasne, czy wszystkie miejsca pracy zostaną w związku z tym zdarzeniem utrzymane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here