Kanadyjska szkółka zamknięta po surowej kontroli

0
294
Island View Nursery

W kanadyjskiej farmie Island View przeprowadzono inspekcję agencji ds. kontroli żywności, pod kątem Phytophthora ramorum. Z powodu surowej kontroli została zamknięta.

Phytophthora ramorum to pasożyt przenoszony przez wiatr, zwierzęta, glebę i wodę patogenu wytwarzającego zarodniki, które mogą wpływać na niektóre rośliny.

Krajowe badanie zostało poszerzone w ostatnim roku, aby objąć wszystkie typy szkółek (nawet te, które nie propagują i nie importują/eksportują roślin), aby zapewnić ochronę handlu.

Szkółki takie jak nasza zapewniają, że praktyki zwalczania chwastów i szkodników wśród innych środków regulacyjnych mogą podlegać temu powietrznemu patogenowi bez własnej winy i nie ma na to lekarstwa. Jednak CFIA ma pełne prawo do wydania zalecenia o zniszczeniu całego zapasu firmy – mówią przedstawiciele. – Ten patogen roślinny nie jest konstrukcją samych szkółek, ani nie jest produktem jakiegokolwiek zaniedbania, niewłaściwego postępowania i może wystąpić pomimo nawet najbardziej wyjątkowej pielęgnacji roślin, certyfikacji i najlepszej czystości obiektu oraz standardów. Jest rażąco nierozsądne, aby żłobki nie tylko podlegały takiemu poziomowi surowości protokołu, ale aby następnie nie otrzymywały żadnej rekompensaty – kontynuują.

Po otrzymaniu wyników, jeśli jedna z roślin szkółkarskich uzyska wynik pozytywny, zostanie objęta co najmniej 90-dniową kwarantanną na wszystkich odmianach roślin żywicielskich, takich jak Rhododendron sp., Pieris sp., Viburnum sp. itd. (stanowiąc ponad 70% zasobów szkółkarskich) niezależnie od tego, czy rośliny te są zdrowe. – Gdyby do tego doszło, w tym czasie nie bylibyśmy w stanie sprzedać ani uwolnić produktu. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu szkółki w tym czasie, aby uniknąć zetknięcia się klientów z rygorystycznymi kontrolami. Skala zniszczenia może mieć wpływ na przyszłość naszej firmy, ponieważ nie otrzymamy żadnego odszkodowania – kończy firma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here