Kenijscy hodowcy kwiatów atakują rynek amerykański

0
418
Kenijscy hodowcy
fot. Floral

Coraz śmielej na amerykański rynek wkraczają dostawy kwiatów z Kenii, która korzysta na bezpośrednich lotach między Afryką a USA.

Hodowcy z Kenii długo czekali, aby mogli wejść na olbrzymi rynek amerykański z kwiatami uprawianymi w ich kraju. Skorzystają na bezpośredniej wysyłce bez konieczności przeładowywanie kwiatów w Europie, wpływając zarówno na ich świeżość, jak i cenę, co do tej pory było niemożliwe.

Odkąd Kenya Airways zaczęło operować bezpośrednimi lotami z Nairobi do Nowego Jorku, droga jest także utorowana dla kenijskiego eksportu świeżych kwiatów do Stanów Zjednoczonych. Z tego też powodu Kenia będzie miała silną reprezentację podczas zbliżających się targów World Floral Expo w Dallas. Ponad dwunastu hodowców kwiatów zarezerwowało przestrzeń wystawową na tegorocznej edycji WFE.

World Floral Expo to targi, które oferują platformę specjalnie dla producentów, którzy chcą zaprezentować swoje najlepsze produkty w USA. Według ekspertów to rynek długoterminowy jest bardziej obiecujący niż rynek chiński. – Podczas gdy amerykańska produkcja kwiatowa jest strukturalnie ograniczona, a zatem w dużym stopniu zależna od importu, chińska produkcja kwiatów jest wysoka i nadal rośnie oraz – w zależności od importu kwiatów – jest stosunkowo krótkoterminowym rynkiem eksportowym dla importowanych kwiatów – skomentowali organizatorzy WFE.

Kenijscy eksporterzy kwiatów zdają sobie z tego sprawę i korzystają z okazji, aby w przyszłym miesiącu udać się do Dallas, aby zbadać swoje szanse na rynku amerykańskim. W tym samym czasie przedstawiciele różnych kenijskich departamentów ds. Rolnictwa przybywają na wystawę, aby dowiedzieć się więcej o amerykańskich wymogach dotyczących importu świeżych kwiatów, aby mogli lepiej służyć swoim plantatorom, gdy rozpoczną eksport.

Do tej pory swój udział zapowiedziało 75 wystawców z Ekwadoru, Kenii, Kolumbii, Holandii, Kanady i samych Stanów Zjednoczonych. To okazja, aby zobaczyć i pozyskać świeże kwiaty uprawiane na różnych kontynentach, takich jak Afryka, Europa, Ameryka Południowa i Ameryka Północna. Oprócz świeżych kwiatów będzie można również zobaczyć wiele powiązanych suchych kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here