Kenijska firma hodowlana pokazuje własne odmiany róż

0
382
Kenijskie kwiaty

Nowa kenijska firma hodowlana Nature’s Ventures ma własne hodowane odmiany róż. Jest częścią VP Group i ma 300-hektarową produkcję kwiatów.

Niedawno zaprezentowała swoje odmiany, po raz pierwszy na targach IFTEX 2019, które odbyły się na początku czerwca. – Koncentrujemy się na różach dla wszystkich segmentów na całym świecie – mówi Vijay Jadhav, kierownik techniczny w gospodarstwie.

Kluczowe czynniki w hodowli

Kluczowymi czynnikami w ich hodowli są, według wyglądu Jadhav, produkcja i poprawa trwałości róży. – Jeśli chodzi o okres przydatności, wszystkie nasze róże mają 18-dniowy okres przydatności, od zbioru do konsumenta końcowego. Ponadto wszystkie odmiany w asortymencie mają etap otwarcia od 3,5 do 4,0. Bez żadnych przerw – dodaje Jadhav.

Różne linie

Dostarczą różne odmiany dla różnych linii i długości łodygi. – W wysokości pąków jest linia 4+, 5+ i 6+ cm oraz długość pnia 40-50 cm i 50-80 cm. Spróbujemy uzyskać produkt dla każdej linii i skupimy się na kolorach, które są bardzo poszukiwane. Bez wątpienia aspekty techniczne dla hodowcy muszą być właściwe – ocenia.

Ścisła współpraca z hodowcami

Nature’s Ventures powstała w listopadzie 2018 roku i jest częścią grupy VP, która ma 300 ha produkcji róży, podzielonej na kilka gospodarstw. Według Jadhava jest to korzystne dla tej nowej firmy hodowlanej. – Razem z producentami i eksportem w ramach grupy możemy łatwiej odpowiadać na życzenia zarówno producentów, jak i sprzedawców detalicznych – mówi. Wszystkie nowe odmiany są testowane na ich terenie testowym w Kongoni River Farm, we Flower Business Park w Naivasha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here