Kolor biały zdominował Dzień Matki na Wyspach

0
307
Róże

Kolor biały zdominował Dzień Matki na Wyspach Brytyjskich, w przeciwieństwie do różowej barwy róż w centrach ogrodniczych.

W miarę zbliżania się brytyjskiego Dnia Matki, którego obchodzono wczoraj, wiele kwiaciarni i centrów ogrodniczych w Wielkiej Brytanii było wypełnionych różami. Różowy jest tradycyjnym kolorem tego święta, ale w tym roku w duńskiej szkółce róż Rosa ApS najbardziej pożądanym kolorem jest biały.

W ubiegłym roku najbardziej pożądane były jasnoróżowe „Princess of Infinity” i „Pink Infinity”, natomiast w tym roku najpopularniejsza była biała Infinity – mówi Anders Eskelund, właściciel firmy.

Sygnał miłości

Według Andersa róże doniczkowe zawsze były popularnym prezentem na Dzień Matki. – Są sygnałem miłości, dlatego są wymagane zarówno na Dzień Matki, jak i na inne uroczystości. Dbamy o to, abyśmy zawsze mieli dostępne odpowiednie kolory – mówi.

Więcej czasu na dostarczenie kwiatów

W zeszłym roku Dzień Matki w Wielkiej Brytanii obchodzono 11 marca, zaledwie kilka dni po Dniu Kobiet 8 marca. Anders jest szczęśliwy, że w tym roku było trochę później. –Teraz mogliśmy sprawniej dostarczyć odpowiednie kolory dla obu uroczystości: czerwone na Dzień Kobiet, a białe i różowe na Dzień Matki – dodaje.

Brexit

Aby eksportować róże do Wielkiej Brytanii, Anders nie spodziewa się kłopotów związanych z Brexitem. – Istnieje podatek od roślin i kwiatów, jeśli eksportujesz do Norwegii. Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku eksportu do Wielkiej Brytanii. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nie będzie podatku od naszych produktów, co utrudniłoby eksport – ocenia.

Rosa Aps

Rosa Aps jest licencjonowanym hodowcą doniczek Roses duńskiego hodowcy Roses Forever i produkuje 5 milionów róż doniczkowych rocznie, w rozmiarach doniczek od 6 cm do 21 cm. Ich głównymi rynkami są Niemcy, Europa Wschodnia, Szwecja i Finlandia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here