Kompozycje kwiatowe: Owoce we florystyce

0
857
Jarzębina w bukiecie

Zmieniające się trendy i większa swoboda sprawia, że kompozycje kwiatowe to we florystyce nie tylko kwiaty oraz zieleń, ale także i owoce.

Zdarzają się nawet sytuacje, że np. uroczystości ślubne są zdominowane przez kompozycje z owoców.

Faktem jest, że taki rodzaj dekoracji jest dostępny przez cały rok, a zwłaszcza pod koniec lata i jesienią. Jakie owoce mogą nadawać się do bukietów najbardziej?

Owoce we florystyce

Dzika róża, jarzębina, ostrokrzew – te owoce wyróżnia zwłaszcza jeden aspekt – ich czerwony kolor bardzo dobrze wkomponuje się w zielone części kompozycji. Ostrokrzew można skojarzyć ze świętami Bożego Narodzenia, z kolei dzika róża oraz jarzębina to jesienne elementy florystyki.

Brunia – spełnią swoją egzotyczną rolę np. przy okazji ślubów w zimę, wśród m.in. białych kwiatów.

Dziurawiec ozdobny – owoce dziurawca są dostępne w zasadzie cały czas, a mogą być hodowane też w domowym ogrodzie. Ich kwitnienie postępuje bardzo długo, dzięki czemu owoce są dostępne od jesieni, do późnej zimy.

Rajskie jabłuszka, papryczki chilli – do jesiennych elementów dekoracji, zwłaszcza przy ciemnej zieleni, nadają się rajskie jabłuszka. Z kolei papryczki chilli już z samej nazwy mogą zostać wykorzystać do wyrazistych kompozycji w czerwonej tonie.

Klon, jesion, grab, karczoch, kasztany, żołędzie – kolejne elementy kompozycji, które mogą się świetnie sprawdzić. Delikatne liście wspomnianych drzew mają swoje zastosowanie chociażby w wiankach, z kolei kasztany czy żołędzie potrafią wytrzymać bardzo długo, będąc przymocowane np. drucikami.

Miechunka – jest dość wytrzymała w różnych kompozycjach kwiatów, w dodatku jako ekstrawagancki element, bo w kształcie pomarańczowych, małych lampionów.

Mahonia, winobluszcz, ligustr – w tym przypadku mamy do czynienia z granatowymi kolorami owoców, świetnie uzupełniające kompozycje kwiatowe czerwone oraz zielone części roślinne.

Owoce we florystyce stanowią znakomity dodatek do wszelkich kompozycji. Zwykle trzeba użyć przy tym drutów, aby je odpowiednio przymocować, ponieważ rzadko owoce są dostępne z długimi łodygami. Warto jednak zawsze mieć je na uwadze, ponieważ mogą stać się istotną wartością w bukiecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here