Koreańscy hodowcy eksplorują rynek europejski

0
309
Flaga Korei Południowej

Czy jest lepszy sposób na znalezienie nowego rynku niż po prostu tam dotrzeć? Koreańscy hodowcy pojechali do Holandii i eksplorują rynek europejski.

Promowali swoje produkty w Greentech. Dołączył do nich specjalny wydział koreańskiego Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Spraw Wsi: Koreański Serwis Nasienny i Różnorodności. Dla niektórych hodowców było to pierwsze podejście do rynku europejskiego.

Pierwszym obowiązkowym krokiem dla hodowcy w celu poszerzenia usług, jest dowiedzieć się, jak działa produkt w innym klimacie. Charlie Jeong z Wonwoo Trading jest jednym z hodowców, którzy mają pewne doświadczenie na ten temat. W zeszłym roku był z hodowcą G-rose w IFTF. Odwiedzili holenderskiego hodowcę Van der Hulst kwekerijen, który uprawia różaną odmianę Bounty Way. – To był dla nas duży krok. Holandia jest krajem premium, jeśli chodzi o kwiaciarnię. Sukces The Bounty Way w Holandii zachęcił innych koreańskich hodowców do podjęcia tego samego kroku i wyjazdu za granicę – mówi.

Hodowcy koreańskiego Seed & Variety nie tylko przynieśli na wystawę cięte róże, ale także lilie i hortensje. Hodowcy warzyw byli również dobrze reprezentowani przez paprykę, kapustę, kalarepę.

Potem były także rośliny doniczkowe. – Hodowca Park Woo Hyeok niedawno podpisał umowę próbną z Plantipp. Co więcej, próba crassula ovata rozszerzy się na cały świat dzięki Plantipp – informuje Jeong.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here