Koreański hodowca pilnuje kwiatów na odległość

0
363
Smartfon

Lim Ju-wan, który hoduje kwiaty od ponad 30 lat, dzień zaczyna od użycia smartfona aby sprawdzić swoją szklarnię w zupełnie inni sposób, niż tradycyjni rolnicy. Koreański hodowca pilnuje kwiatów na odległość.

Nie muszę fizycznie chodzić do szklarni sam, ponieważ widzę, co się tam dzieje za pomocą mojego smartfona – powiedział Lim zastanawiając się, jak rzeczy zmieniły się na lepsze w porównaniu z przeszłością, kiedy naprawdę nie miał innego wyboru niż zajmować się rutynowymi, czasochłonnymi obowiązkami.

Lim jest przedstawicielem spółdzielni ogrodniczej z dziewięciu gospodarstw z siedzibą w Goyang, na północ od Seulu, która hoduje róże w inteligentnych szklarniach o łącznej powierzchni 44 000 metrów kwadratowych.

Rocznie spółdzielnia produkuje 130 ton róż, a około 30 procent produktów jest wysyłanych do Japonii.

Związek jest jednym z pionierów Korei Południowej w zakresie inteligentnego rolnictwa, koncepcji wykorzystania najnowocześniejszych technologii, aby umożliwić rolnikom kontrolowanie wszystkich aspektów automatycznego podnoszenia plonów i metod zdalnego sterowania. – Często podróżuję za granicę, aby poznać najnowsze trendy w branży kwiatowej. Ale nie muszę się martwić o pozostawienie kwiatów bez nadzoru, dopóki mam połączenie z Internetem – powiedział Lim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here