Koszt zatrudnienia pracownika kwiaciarni w 2020 roku

2
pensja w Polsce

Wzrost minimalnego wynagrodzenia planowany jest także w 2020 roku. O ile zatem wzrosną koszty utrzymania pracownika kwiaciarni lub sklepu ogrodniczego, zarabiającego najniższą krajową?

Od stycznia planowane jest zwiększenie pensji o 8,9% i ma wynieść 2450 złotych brutto, dla pracownika kwiaciarni, sklepu ogrodniczego itp., zatrudnionego na umowę o pracę.

Zgodnie z ustawą, minimalne wynagrodzenie co najmniej raz w roku podlega waloryzacji. Najnowsza stawka zostanie oficjalnie podana do 15 września, ale już teraz wiadomo, że propozycja rządu przewiduje wzrost o 200 złotych brutto. Pracownik na rękę otrzyma 140 złotych więcej, aniżeli ma to miejsce w bieżącym roku.

Wzrosty oznaczają również zmianę wysokości poszczególnych składek odprowadzanych przez pracodawcę do ZUS-u. Całkowity koszt zatrudnienia pracownika na umowę o pracę będzie przy takim poziomie wynagrodzenia wynosił 2.951,77 zł.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że każda podwyżka musi również dotyczyć kosztów do budżetu państwa. Tak jak rozumiem podwyżkę pensji netto do ręki pracownika, tak nie podoba mi się podwyżka kosztów brutto. Takie decyzje nie pomagają w rozwoju kwiaciarni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here