Księgowość online – propozycja dla kwiaciarni (cz. 2)

0
742
Biznes

Każdy właściciel firmy musi dbać o to, by księgowość była prowadzona w sposób właściwy. Księgowość online – to propozycja dla kwiaciarni.

Pierwsza część – Księgowość online – propozycja dla kwiaciarni (cz. 1)

Księgowości online jest udostępniona w modelu Software as a Service (w skrócie SaaS). Użytkownik płaci w formie abonamentu za dostęp do oprogramowania, które umożliwia kwiaciarni przetwarzanie danych w chmurze. Wystarczy tylko dostęp do sieci.

Podstawowe pakiety wiążą się z kosztami rzędu kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Wyższe pakiety posiadają natomiast zestaw dodatków, które rozbudowują cały system, jak np. system integrujący z tradycyjnymi drukarkami fiskalnymi, podpis elektroniczny, czy oprogramowanie odczytujące zeskanowane faktury.

Funkcjonowanie księgowości online

Korzystanie z tego rodzaju oprogramowania jest proste – trzeba jedynie zarejestrować się i uzupełnić wszelkie dane.

Większość portali w Polsce udostępnia tzw. full service bezpłatnie przez okres 30 dni. Później należy zdecydować, czy chcemy dalej korzystać z systemu i z jakiego pakietu dostępowego.

Algorytmy znacząco upraszczają księgowanie i zarządzanie transakcjami. Wystarczy znać ogólnie prawne zarządzenia ustawodawcy. Księgowość online, w porównaniu do zwykłego programu księgowego, udostępniana jest na zasadzie usługi SaaS przez przeglądarkę. Można z niej korzystać w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie, wystarczy jedynie dostęp do internetu. Może to być niezła opcja „księgowej” dla kwiaciarni lub sklepu ogrodniczego.

Dużym plusem jest brak obowiązku instalowania oprogramowania na swoim komputerze, a także fakt, że przed każdym kolejnym miesiącem użytkowania można zrezygnować z usługi, nie ponosząc kosztów. Dostawcy gwarantują natomiast przechowywanie danych klienta przez kolejne 5 lat, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here