Które kwiaty doniczkowe najbardziej nadają się na prezent?

0
545

Kwiaty zawsze są dobrym pomysłem na prezent, bez względu na okazję. Wraz z upływem czasu zmieniają się także zwyczaje. Coraz częściej możemy zauważyć, że wręcza się nie tylko kwiaty cięte, ale także te doniczkowe. Które z nich najlepiej sprawdzają się w roli prezentu?

Kwiaty doniczkowe – czym się kierować przy wyborze?

Podstawową rzeczą, z której należy sobie zdać sprawę wybierając kwiat doniczkowy na prezent jest to, że nie każdy ma rękę do kwiatów. W takim wypadku decydujmy się więc na rośliny mało wymagające, które nie będą sprawiać kłopotu obdarowanej osobie, takie jak sukulent lub kaktus. Jeśli jednak jest to osoba, która lubi spędzać czas na pielęgnacji roślin, masz do wyboru szerszy wachlarz opcji.

Podczas wyboru rośliny doniczkowej weź pod uwagę także środowisko domowe lub biurowe osoby obdarowywanej. Jeśli ma dużo naturalnego światła, wybierz kwiat, który dobrze rozwija się w jasnych warunkach, np. orchideę. Jeśli miejsce jest bardziej zacienione, wybierz roślinę, która nie wymaga tak dużo światła, np. wężownika lub lilię pokojową.

Nie zapominaj także o alergiach obdarowywanej osoby. Jeśli jest ona uczulona na pyłki, zdecyduj się na roślinę, która ich nie wytwarza, np. paproć lub kaktus. 

Najpopularniejsze kwiaty doniczkowe na prezent

Pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych kwiatów doniczkowych na prezent od lat zajmuje storczyk, który gości w sercu niejednego fana roślin. Często obieranym kierunkiem w kwestii prezentu są także wspomniane wcześniej kaktusy i sukulenty – nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a stanowią świetną ozdobę dopełniającą aranżację wnętrza. Nie należy także zapominać o skrzydłokwiacie i gloksynii, które stanowią równie popularny wybór. Z kolei azalie indyjskie i cyklameny to dobry, lecz nieco rzadziej wybierana opcja, ze względu na dość wymagającą pielęgnację – decydując się na te kwiaty należy uprzedzić osobę obdarowaną, że bez odpowiedniej opieki szybko stracą swój urok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here