Kwiaciarnia jako sklep internetowy?

0
343
zakupy online

E-handel to coraz popularniejsza forma działalności. Również kwiaciarnia może funkcjonować jak sklep internetowy i sprzedawać swoje produkty.

Sprzedaż z wykorzystaniem sklepu internetowego nie jest w Polsce działalnością reglamentowaną, ale w stosunku do niektórych towarów mogą istnieć szczegółowe wymagania i ograniczenia wynikające z przepisów. Do grupy tej należą: leki, alkohol, broń, amunicja i materiały wybuchowe, nasiona (z wyłączeniem dostawców i producentów materiału siewnego rozmnożeniowego roślin warzywnych i ozdobnych oraz materiału szkółkarskiego wytworzonego i sprzedawanego na terenie tego samego powiatu, jeżeli jest przeznaczony na niezarobkowe potrzeby własne odbiorcy), paliwa, substancje uzależniające, środki ochrony roślin i waluty.

Biznes w internecie należy traktować jak każde inne przedsięwzięcie, dlatego kwiaciarnię internetową trzeba zarejestrować jako działalność gospodarczą, czyli posiadać NIP, REGON, firmowe konto bankowe oraz siedzibę. Następnym krokiem jest zakup domeny oraz serwera (hosting), na którym można składować pliki składające się na sklep. Niezbędnym elementem posiadania sklepu internetowego jest również odpowiednia grafika oraz oprogramowanie sklepowe, które umożliwi dokonanie i opłacenie zamówienia. W zależności od potrzeb i zasobów finansowych, można skorzystać z trzech rozwiązań: wynajmu oprogramowania wraz z hostingiem, zakupu oprogramowania i własnego hostingu lub zamówienia oprogramowania dedykowanego

Twoja kwiaciarnia internetowa może być zarejestrowana jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, jedna ze spółek prawa handlowego: spółka jawna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka akcyjna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here