Kwiaty będą uprawiane w kolejnym tureckim mieście

0
333
tulipany

Kwiaty i rośliny ozdobne będą uprawiane w zorganizowanej strefie produkcji rolnej, w tureckim mieście Edremit, na powierzchni 75 hektarów.

W projekcie będzie pracować 1500 osób, a szacowany roczny wkład projektu w lokalną gospodarkę wyniesie około 20 milionów dolarów.

Szklarnie zostaną zbudowane w dolinie Cikrikci poniżej gór Kaz – obszaru, który nadaje się również do wykorzystania zasobów geotermalnych. Obecny harmonogram projektu ma na celu uruchomienie całego obszaru produkcyjnego w 2020 roku. – 24 maja otrzymaliśmy ostateczne zatwierdzenie od Ministerstwa Rolnictwa, a teraz zwiększyliśmy nasze wysiłki, aby przyspieszyć proces budowy i jak najszybciej rozpocząć produkcję. Warunki glebowe i klimatyczne na tym obszarze są odpowiednie do produkcji rolnej. Wykorzystamy również zasoby geotermalne do obniżenia kosztów ogrzewania w szklarniach. Powierzchnia będzie wynosić około 75 hektarów i skupimy się na produkcji kwiatów ciętych i roślin ozdobnych. Następnie będziemy sprzedawać te produkty zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach eksportowych. Mamy wiele endemicznych roślin rosnących na górze Kaz, więc będziemy mogli je powielać i rozmnażać – mówi Burmistrz Edremit Ali Sirmali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here