Kwiaty lilii mają wielu fanów w Holandii

0
1
Lilia

Kwiaty lilii mają wielu fanów w Holandii. Roślina w kraju Beneluksu jest na tyle ważna, że ma nawet swoją własną imprezę.

To właśnie ta wszechstronność lilii nadal przyciąga wiele osób w Holandii, jak również w w krajach sąsiednich. W dniach 4-7 czerwca obchodzone będzie tzw. Lily Days.

To wielofunkcyjne zastosowanie lilii wyjaśnia, dlaczego kwiat jest tak atrakcyjny w krajach na całym świecie. Każde miejsce może mieć odmiany lilii, które pasują do lokalnych konsumentów. Wiele lilii pojawia się w bukietach, gdzie ogromny kwiat wprowadza atmosferę ekskluzywności. Pęczki pojedynczych odmian zawsze pozostają popularne, zwłaszcza biorąc pod uwagę różnorodność form kwiatów.

Odmiana rozciąga się dalej niż tylko forma (jak pojedyncze lub podwójne kwitnienie, orientalne, LA lub Longiflorums) i skupia się na właściwościach takich jak zapach i dyspersja pyłku. Preferencje te mogą się różnić w zależności od kraju.

Zainteresowanie międzynarodowe

Dziewiąte holenderskie Dni Lilli mogą liczyć na znaczące, międzynarodowe zainteresowanie. Ankieta przeprowadzona wśród poprzednich odwiedzających wykazała, że ​​formuła jest nadal atrakcyjna.

Wraz z czternastoma uczestnikami Dutch Lily Days ponownie zaprezentują doskonałą próbkę stanu tego kwiatu. Terminy – od wtorku do piątku, 4-7 czerwca – można łatwo połączyć z jeszcze większym wydarzeniem dla holenderskiego ogrodnictwa, Flower Trials.

Uczestnicy

Holenderskie Dni Lilli są dostępne wyłącznie dla innych specjalistów, a wśród uczestników będą P. Aker, Van den Bos Flowerbulbs, Bot Flowerbulbs, De Jong Lelies, Lily Company, Mak Breeding, Onings Holland, C. Steenvoorden, GAV’s Lilies, Gebr. Vletter & Den Haan, VWS Flowerbulbs, World Breeding, Zabo Plant and Royal van Zanten.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here