Kwiaty w Bangladeszu coraz popularniejsze

0
326
bangladesz
fot. UNB

W Bangladeszu odnotowuje się wzrost zainteresowania kwiatami wśród młodych osób.

Zmieniające się praktyki kulturowe łącza się ze zwiększonym konsumpcjonizmem w rozwijającej się gospodarce. Kalendarz jest zapełniony dniami, w których sprzedawcy mogą walczyć o klienta, a dodatkowo rynek eksportowy stopniowo się podnosi. Są to trendy, które przyspieszyły rozwój branży kwiatowej w tym kraju.

Nawet sztuczne kwiaty zyskują coraz większą popularność, dzięki ich wykorzystaniu podczas różnych okazji, w tym małżeństwa, programy polityczne oraz kulturalne, głównie jako przedmioty dekoracyjne.

Według przedstawicieli branży florystycznej, kwiaty i produkty kwiatowe są wywożone do różnych krajów, w tym do Indii, Pakistanu, Włoch, Portugalii, krajów Bliskiego Wschodu (zwłaszcza Arabii Saudyjskiej), Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Filipin, Singapuru, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Francji.

Możemy zarobić ogromną ilość waluty obcej, jeśli będziemy mogli prawidłowo uprawiać kwiaty. Zauważyliśmy, że popyt na kwiaty Bangladeszu jest pozytywny dla rynków światowych. Powinniśmy zatem ułatwić proces uprawy i szkolić rolników w tym zakresie – mówi Anwar Faruque – sekretarz ministerstwa rolnictwa. – Rząd i osoby zaangażowane w ten sektor muszą wprowadzić nowoczesne technologie i zapewnić zaopatrzenie w nowe nasiona, magazyny budowlane i chłodnie – dodaje.

Bangladesz ma przewagę ekonomiczną dzięki sprzyjającemu klimatowi i topografii, a także niskim kosztom pracy i relatywnie niskim inwestycjom kapitałowym, które pomagają sektorowi się rozwijać.Niedawny raport z Izby Handlu i Przemysłu w Dhace (DCCI) określił, że lokalny rynek kwiatów i ciętych liści w kraju osiągnął poziom 200 tys. koron rocznie, co daje wzrost o 10 procent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here