Kwiaty z Tajlandii coraz popularniejsze

0
615
The Amazing Flowers of Victoria
fot. Floral

Większość kwiatów oraz roślin uprawianych w Tajlandii przeznaczona jest głównie na rynek lokalny, jednak eksport cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Ponad rok temu firma The Amazing Flowers of Victoria zdecydowała się spróbować eksportować swoje rośliny i efekty były bardzo dobre.

Asortyment przedsiębiorstwa z Bangkoku składa się z ciętych orchidei, kwiatów lotosu i całych roślin. Współpracuje z dziesięcioma hodowcami kwiatów, co pozwala dostarczyć mu prawie wszystko rodzajów storczyków z Tajlandii. Aby popularne odmiany takie jak vanda i cattleya, były dostępne w każdej chwili, postanowił sam je wyhodować w lokalizacji o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, podzielonych na kilka miejsc i kilku hodowców. Ma obecnie około 20.000-30.000 roślin, z czego 60 procent to rośliny i 40 procent kwiatów ciętych. 100 procent kwiatów jest eksportowanych.

Eksport w przeszłości

Większość kwiatów uprawianych w Tajlandii pochodzi głównie z lokalnego rynku. Lokalny popyt jest wysoki, więc nie było potrzeby kładzenia nacisku na eksport. Tajlandia eksportuje produkty od ponad 100 lat, ale nigdy nie cieszyło się to dużym powodzeniem i cały proces jest w powijakach, jednakże jest zauważalna systematyczna poprawa i Tajowie są w stanie dostarczyć kwiaty swoim klientom.

Rosnący popyt

Od 2017 roku notuje się gwałtowny wzrost popytu. Wynika to głównie z faktu, że storczyki cięte nie są dostępne w wielu innych krajach. Przez cały rok jest duże zapotrzebowanie na tulipany i róże, natomiast od 10 lat wszystkie storczyki są bardzo poszukiwane.

Eksport rośnie we wszystkich kierunkach świata. W The Amazing Flowers of Victoria do grona klientów dodano niedawno kolejny kontynent. Poza Azją, Europą i Ameryką Północną, zamówienia pojawiły się z hurtowni w dwóch krajach Afryki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here