Kwietnik, który nawadnia dzięki energii słonecznej

0
655
kwietnik

Katsushika Ward, Panasonic Corp and Katsushika Full-of-flowers współpracują przy „Flower Merry-Go-Round”. To kwietnik nawadniany dzięki energii słonecznej.

Karuzela na kwiaty to cylindryczna trójwymiarowa klomba kwiatowa, opracowana głównie przez Radę Promocji Rozwoju Miast w Katsushika, w której uczestniczą lokalne firmy, organizacje itp. Jest ona wyposażona w automatyczny zraszacz napędzający pompę z energią słoneczną. Umożliwia wprowadzenie, utrzymanie i zarządzanie klombem przy niskich kosztach.

W przypadku klombu można zainstalować 104 doniczki (13 rzędów x 8), a światło słoneczne można równomiernie nanieść, obracając doniczki ręcznie (można je obracać o 360 °). Wysokość i średnica naczynia wynoszą odpowiednio 1880 i 900 mm.

Kwietnik ma na górze panel słoneczny o mocy 12 W i programowalny zegar do regulacji czasu nawadniania, zgodnie z porą roku i rośliną. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 200L.

W kwietniu 2017 roku trzy organizacje zaczęły instalować karuzelę kwiatową na drogach i obiektach publicznych oraz w miejscach wydarzeń w okręgu Katsushika-ku. Od tego odbywał się test weryfikacyjny klombu, badając ilość podlewania, stężenie nawozu i stan wzrostu trzech rozmieszczonych wymiarowo kwiatów.

Dzięki najnowszej umowie, generator mgły Panasonic zostanie dodany do karuzeli kwiatowej jako środek chłodzący.

Katsushika Ward ma na celu zainstalowanie klombu w „międzynarodowych” miejscach, podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here