Kwitnienie wiśni w Japonii. Kiedy pojawią się sakury?

0
2492
Kwitnienie wiśni w Japonii

Kwitnienie wiśni to jedno z największych wydarzeń w Japonii. Na kiedy przewidywane jest pojawienie się pierwszych kwiatów sakury w 2020 roku?

Początek wiosny związany z sakurami to jedno z najgorętszych okresów w tamtym rejonie, jeśli chodzi o turystykę. Lokalni właściciele hoteli, czy restauracji liczą wówczas na zdecydowanie większe zyski, w czym pomaga także samo podnoszenie cen nierzadko nawet o połowę. Wiśnia to w końcu symbol Japonii, więc wszystko co związane z tymi kwiatami jest w modzie.

Kwitnienie wiśni w Japonii

Kwitnące sakury na przełomie marca i kwietnia zamieniają ulice i parki w jedno, różowe królestwo.

O tym, kiedy nastąpi kwitnienie wiśni, zależne jest oczywiście m.in. od temperatury i innych warunków pogodowych oraz regionu, bo pod tym kątem również jest różnica, zwłaszcza w okolicach Sapporo.

Okres Hanami – czyli czas podziwiania kwiatów, jest praktykowany od wieluset lat, stąd też już na wiele tygodni wcześniej przeprowadzane są dokładne analizy Japońskiej Agencji Meteorologicznej, która ocenia kiedy i w jakim regionie rozpocznie się kwitnienie wiśni.

Sakura w Japonii

Kwitnienie wiśni w Japonii – kiedy?

W 2020 roku kwitnienie Sakury najprawdopodobniej nastąpi kilka dni wcześniej, aniżeli rok wcześniej. W Tokio przewidywane jest jej rozpoczęcie 19 marca, z pełnym rozkwitem 8 dni później. W Hiroszimie i Kioto start ma przypaść na dni 22 oraz 23 marca, a najlepszy czas na oglądanie kwiatów wyznacza się na 1 kwietnia.

Najpóźniej wiśnie pojawią się na północy kraju, na wyspie Hokkaido. W Sapporo pierwsze kwiaty turyści będą mogli zobaczyć 1 maja, a najbardziej widowiskowe obserwacje będą możliwe 4 dni później.

Kwitnienie wiśni w Japonii – ciekawe miejsca

Hanami można śledzić w wielu miejscach w Japonii. Są jednak takie, które przyciągają najwięcej turystów, bo i prezentują się najefektowniej. Do takich pozycji należą Park Shinjuku Gyoen w Tokio, Zamek Himeji, okolice góry Fuji, Maruyama Park w Kioto, pozostałości po zamku Takato w Nagano, Nara Park, Ueno Park w Tokio, czy też Park Nakajima w Sapporo.

O tych wydarzeniach i przepięknych widokach opowiada często Emil Truszkowski – Polak mieszkający w Japonii, zajmujący się m.in. turystyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here