Laboratorium in vitro storczyków w Malezji

0
313
Orchidea

MRSM Kuching jest pierwszą szkołą w Malezji, która ma laboratorium in vitro do rozmnażania lokalnych gatunków storczyków.

Prezes Stowarzyszenia Orchidei Sarawak (Saroso) Zurenawatte Zaidel powiedziała, że na początek ponad 20 lokalnych gatunków storczyków jest rozmnażanych w laboratorium, przez czterech studentów Maktab Rendah Sains Mara. – Projekt rozpoczął się w zeszłym roku i jeśli się powiedzie, zostanie kontynuowany również w innych szkołach w całym Sarawak – mówi. – Czterech studentów będzie reprezentować Sarawak na Międzynarodowej Konferencji Orchidei w Tajwanie w marcu przyszłego roku – dodaje. Saroso ma ponad 100 członków w całym Sarawak, którzy pochodzą z różnych środowisk, ale mają jedno podobieństwo – miłość do orchidei.

Przemysł storczyków w sąsiednich krajach, takich jak Tajlandia, Tajwan i Singapur, jest bardzo zaawansowany, co przyspiesza rozwój turystyki i przemysłu kwiatowego. Jest tak, ponieważ mają świadomość na temat siły storczykowego piękna i jego zalet. Aby wytworzyć dużą podaż storczyków, kraje te zainwestowały w komercyjne mikro-rozmnażanie.

To pierwsze laboratorium in vitro w orchidei w Malezji, którego celem jest rozmnażanie storczyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here