Lidl uruchomił sklep z ogrodem miejskim

0
340
Lidl w Turynie

Lidl uruchomił swój pierwszy sklep na świecie z ogrodem miejskim. Ma nie tylko przynosić zyski, ale również korzyści społeczne.

Firma dyskontowa otworzyła pionierski zakład we włoskim Turynie. Sklep ma 1400 metrów kwadratowych powierzchni roślinnych na dachu budynku, które będą zarządzane przez Re.Te, stowarzyszenie non-profit, które opracowuje projekty współpracy i integracji społecznej dla osób potrzebujących.

Dziś jesteśmy nie tylko po to, aby zainaugurować nowy punkt sprzedaży, ale także ogłosić wyjątkowy projekt: pierwszy sklep Lidl na świecie, a jest ich już ponad 10 500, z ogrodem miejskim na dachu – oświadczył dyrektor regionalny Lidl Italy Maurizio Cellini.

Ogród miejski będzie zarządzany we współpracy z innymi stowarzyszeniami i zostanie powierzony mieszkańcom dzielnicy, z uwzględnieniem ich dochodów, pracy i sytuacji osobistej. – Jest to historia, z której jesteśmy szczególnie dumni i która wyraża gotowość Lidla do zaspokojenia potrzeb terytorium i bycia częścią projektu integracji społecznej, który obejmie rodziny z sąsiedztwa – dodał dyrektor. Ogrody będą wykorzystywane do działań uświadamiających dla grup szkolnych i reintegracji zawodowej, a także do testowania technik rolniczych w celu zwalczania skutków zmian klimatu i wspierania międzynarodowych projektów rolnych w Ameryce Łacińskiej, na Karaibach i w Afryce Subsaharyjskiej.

Nowy sklep oferuje ponad 2000 produktów, z których 80% jest produkowanych we Włoszech. Na sklepie pojawiła się także fotowoltaika, w celu zmniejszenia zapotrzebowania na energię.

W ten sposób Lidl dołącza do trendu rozwoju pionowych i miejskich projektów w dystrybucji żywności, zwłaszcza na poziomie międzynarodowym. W rzeczywistości podobne inicjatywy zostały już uruchomione przez sieci takie jak Carrefour, Auchan Retail i Mercadona. Wyspecjalizowany handel detaliczny zaczął również wdrażać tego typu projekty, podobnie jak niedawno zrobiła to Ikea w Szwecji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here