Lite-Cubes: kostki magazynujące wodę

0
294
lite cubes

Produkt Lite-Cubes of Lite-Soil szybko po wprowadzeniu na rynek został wyróżniony na targach Myplant & Garden. To specjalne kostki magazynujące wodę, mające poprawiać każdy rodzaj gleby.

Nowość ta została wprowadzona podczas Myplant & Garden w zeszłym miesiącu i natychmiast otrzymała nagrodę za innowację podczas pokazu. Przedmiotowy produkt to Lite-Cubes of Lite-Soil. Te nowe kostki działają jak akumulatory wody i mają poprawiać każdy rodzaj gleby, zwiększając zdolność magazynowania wody i zapobiegając zagęszczaniu gleby

Jak działają?

Kostki te są idealne dla szkółek – mówi Maximilian Geppert, Marketing and Communication Manager w firmie. Można je po prostu dodać do podłoża w pojemniku do napełniania (około 5%-10% obj.). Kostki są wystarczająco duże, aby zachować ich właściwości, mając jednocześnie odpowiednie wymiary do ich stosowania w maszynach do sadzenia roślin. Sadzonki będą miały wystarczającą ilość wody, aby zacząć się rozwijać, ponieważ są wyposażone w idealne środowisko od pierwszej chwili. Podczas korzystania z Lite-Cubes szybkość odrzucania sadzonek będzie niższa, a rozmnażanie drzew będzie łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Kostki są dostępne w różnych materiałach; włókno drzewne, PLA lub polipropylen. Kostki z włókna drzewnego i wykonane z PLA są biodegradowalne, ale włókno drzewne ulegnie degradacji w ciągu jednego roku, a PLA w ciągu 5-10 lat.

Lite-Cubes czy Lite-Strips?

Lite-Cubes to nowy dodatek do serii Lite-Drain Lite-Soil. Ta seria składa się z różnych systemów napowietrzania i nawadniania odpowiednich dla szkółek drzew i krajobrazów. Produkty z tej serii są zrównoważonym rozwiązaniem dla nowoczesnego, wydajnego i inteligentnego zazieleniania i nawadniania. Lite-Cubes jest najbliższy istniejącemu produktowi Lite-Strips (magazynowi wody blisko korzeni), ale ma mniejszy rozmiar i dlatego jest bardziej odpowiedni na mniejszą skalę. Lite-Strips są najczęściej używane do nawadniania trawników, a Lite-Cubes są bardziej odpowiednie do stosowania w małym pojemniku.

Kombinacje Lite-Strips i Lite-Cubes są również idealne do drenażu szczelinowego, wyjaśnia Geppert. – Po prostu wmieszane w piasek, zwiększają wydajność drenażu i pozwalają na lepsze napowietrzanie i drenaż traktowanego trawnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here