Małe bąbelki pomagają hodowcom przy produkcji

0
324
Japoński hodowca

Od 2017 roku technologia Acniti działa w Japonii, aby zwiększyć produkcję kwiatów zarówno pod względem ilości i jakości. Małe bąbelki pomagają hodowcom.

W pierwszym roku współpracowali z hodowcami w zakresie prób i budowali know-how dla obu stron. Szybko dowiedzieli się w pierwszym sezonie, że technologia działa dobrze. Hodowcy postanowili przerwać próbę i zastosować nano-bąbelkową wodę do nawadniania całej szklarni.

W 2018 roku więcej hodowców w Aichi zdecydowało się na zatapialne ultracienkie generatory pęcherzyków w połączeniu z koncentratorem tlenu, a w 2019 roku więcej hodowców ustawiło się w kolejce, aby zacząć stosować najdrobniejsze pęcherzyki. Niektórzy hodowcy używają teraz wielu maszyn do wielu szklarni. Jedną z przyczyn, dla których zatapialne, ultradrobne bańki są tak popularne, jest niski poziom inwestycji i zwrot z inwestycji w małe szklarnie w Japonii.

Próby przeprowadzono u hodowców goździków w Aichi w Japonii. Aichi to trzeci co do wielkości obszar uprawy w Japonii. Obszar jest bardzo gorący w okresie od lipca do września, ze średnią dzienną temperaturą 33°C i wilgotnością znacznie powyżej 80%.

Jeden z testów przeprowadzono w szklarni o powierzchni 1500 m2 z 10 odmianami goździka: Viper Wine, Kleos, Vogue, Hurricane, Moonlight, Tico, Tico Violet, Nobbio, Cabaret, Master, Ormea i Cotton Candy.

Testy wykazały dobre wyniki w zakresie jakości łodygi, wielkości kwiatu, liczby pędów, objętości łodyg i szybkości wzrostu. Jeden z plantatorów zgłosił również spadek zużytego nawozu do 65% tego, z czego zwykle korzysta, oraz możliwość wysłania pierwszych łodyg na większą, niż przeciętna długość.

Oprócz powyższych ulepszeń w przypadku wody do nawadniania z nanopęcherzyków, ustały również problemy z obumierającymi i umierającymi roślinami. Wyniki te dały bardzo pozytywne spojrzenie na generator pęcherzyków acniti nano z koncentratorem tlenu, a teraz jednostki ufb są instalowane nie tylko w szkółkach goździków, ale także w szklarniach gerberas i lisianthus.

Poza hodowlą kwiatów, ultracienkie generatory pęcherzyków acniti są również z powodzeniem stosowane w produkcji pomidorów, papryki, sałaty i ogórków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here