Malownicze kołdry z kwiatów dalii

0
Kołdra z kwiatów dalii

Tegoroczną imprezę American Flowers Week wyróżniło m.in. niezwykłe wykorzystanie kwiatów dalii, z których powstały inspirujące, kolorowe kołdry.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Tammy Myers z First and Bloom, skupiła się na wystroju botanicznym „American Flowers Week” wokół kołder i dalii – mówią organizatorzy Amerykańskiego Tygodnia Kwiatów. – Zawsze inspirował mnie amerykański Zachód – wyjaśnia. – Moja mama jest quilterką. Mój ojciec kocha amerykańską historię. Mój dziadek był potomkiem plemienia Karuk w północnej Kalifornii. Dla mnie kołdra to piękny symbol prawdziwej amerykańskiej historii – dodaje Tammy Myers.

Szkic kołdry z kwiatów dalii

Tammy kontynuuje: – Po dalszych badaniach odkryłam, że te kultowe wzory patchworkowe pochodzą w rzeczywistości od kobiet w okresie kolonialnym w XVIII wieku. Później rodzime kobiety, znane z robienia pięknych koców, również zaczęły stosować te same techniki pikowania. Kołdry są naprawdę pracą miłości, która przynosi ciepło i komfort każdemu, kogo otaczają. Uważam, że kwiaty mają podobny charakter. One także przynoszą radość i pociechę każdemu, kim są blisko – ocenia. – Autentyczność była dla mnie bardzo ważna w tym projekcie. Nasza modelka Anne Davidson pochodzi z rdzennego Athabaskanu, a obszar, w którym ta scena została sfotografowana w Laughing Goat Farm w Enumclaw w stanie Waszyngton, to obszar bogaty w historię rdzennych Amerykanów – informuje.

Mam nadzieję, że inni zostaną zainspirowani do wyciągnięcia wniosków z ich przeszłości, zastosowania tych lekcji w ich obecnych wyzwaniach i pracy nad stworzeniem lepszej przyszłości. Praca w przemyśle kwiatowym jest bardzo podobna do tworzenia kołdry. Tworzenie kołder wymaga odpowiedniego planowania, wyspecjalizowanych umiejętności, dużo czasu oraz sporej ilości prób i błędów, zanim się to uda. Kołdra może być cenionym dziełem sztuki lub postrzegana jako koc. Niemniej jednak zarówno kwiaty, jak i kołdry mają cenny cel w życiu. Nigdy nie wolno nam tego zapominać i trzeba odkrywać sposoby na zachowanie naszego rzemiosła dla przyszłych pokoleń – kończy Tammy Myers z First and Bloom.

Kołdra z kwiatów dalii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here