Mr. Flower Fantastic – artysta wśród kwiatów

0
338
Mr. Flower Fantastic - artysta wśród kwiatów
fot. Mr. Flower Fantastic

Myśleliście kiedyś o użyciu kwiatów nie tylko do zwykłej aranżacji? Zobaczcie co robi z nimi Mr. Flower Fantastic!

Kwiaciarnie na co dzień używają kwiatów m.in. do projektowania aranżacji codziennych wydarzeń. Istnieją również artyści, którzy potrafią stworzyć coś zupełnie ekstrawaganckiego.

Jednym z takich artystów jest Mr.Flower Fantastic, którego dzieła można obserwować chociażby w serwisie społecznościowym Instagram. To jednak tylko jedno z kilku miejsc, bowiem na projekty można również trafić w czasopismach i galeriach sztuki.

Flower Fantastic nosi maskę oraz rękawiczki, co automatycznie daje do myślenia. Nie chodzi tu jednak o anonimowość, a ochronę dla jego zdrowia. Artysta jest wysoce uczulony na pyłki kwiatowe. Jednak jego twórczość i napotkane bariery pokazują, że pasji nigdy nic nie stanie na przeszkodzie. Ukryta tożsamość Flower Fantastic’a pozwala widzom skupić się bardziej na dziele sztuki, aniżeli na samy artyście. Ta technika używania kwiatów była obecna wśród takich celebrytów jak Banksy i Daft Punk.

View this post on Instagram

Just beKAWS ?

A post shared by Mr. Flower Fantastic (@mrflowerfantastic) on

Kwiaty jako sztuka wizualna

Wszystkie kwiaty użyte przez Pana Flower Fantastic’a to kwiaty znalezione lokalnie w kraju lub na arenie międzynarodowej. Wszystkie kwiaty w dziełach są naturalnym pigmentem.

Artysta zawsze przed udaniem się na lokalny targ kwiatowy wie, jakie kwiaty chce wykorzystać do swoich projektów. Do tego zawsze trzeba uwzględnić porę roku i dostępność kwiatów. – Mam duchowe połączenie z kwiatami – nie mogę robić kwiatów, tylko Bóg może zrobić kwiaty. Wszystko co stworzyłem on już zrobił, tylko użyłem tego w inny sposób. Nie jestem prawdziwym artystą, po prostu robię coś z jego pracy – powiedział Mr. Flower Fantastic.

Air Max 97 z kwiatów

Boom na dzieła z kwiatów pojawił się kilka lat temu, kiedy podczas turnieju US Open przemienił buty Air Max’y Sereny Williams – światowej klasy tenisistki – w arcydzieło z kwiatów

Swoje projekty artysta prezentuje nie tylko na Instragramie, ale od czasu do czasu są również dostępne m.in. w Nowym Jorku i innych miejscach. Niesamowite prawda?

View this post on Instagram

Special Delivery ?

A post shared by Mr. Flower Fantastic (@mrflowerfantastic) on

View this post on Instagram

Keep ‘em fresh. ?✨

A post shared by Mr. Flower Fantastic (@mrflowerfantastic) on

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here