Nagroda za standardy i ochronę środowiska dla etiopskich producentów

0
247
Ethiopia Cuttings

Syngenta Flowers Etiopia Cuttings otrzymała złoty poziom wyróżnienia od EHPEA, m.in. za lokalizację produkcji sadzonek. To nagroda za standardy i ochronę środowiska dla etiopskich producentów.

Firma prowadzi działalność zgodną ze standardami Ethiopian Horticulture Producer Exporters Association.

Ethiopian Horticulture Producer Exporters Association (EHPEA) jest organizacją non-profit zajmującą się produkcją i eksportem kwiatów, warzyw, owoców, ziół i sadzonek. Stowarzyszenie ma swój dobrowolny kodeks postępowania, aby stymulować ciągły rozwój zawodowy i techniczny w sektorze.

Ethiopia Cuttings otrzymała złotą nagrodę, która ocenia między innymi udział w działaniach sektora, wkład w budowanie potencjału sektora, zaangażowanie w społeczność lokalną i zaangażowanie w rozwój systemu zarządzania jakością. Potwierdza również, że realizacja projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) jest zgodna z przepisami obowiązującymi w Etiopii.

Priorytet w zakresie zdrowia, bezpieczeństwa i środowiska

Na tej podstawie, jako Syngenta Flowers, przejmujemy odpowiedzialność – mówi kierownik Yigremachew Worku. – Na przykład nasza firma zatrudnia ponad 700 pracowników, głównie w dziedzinie zbiorów. Dla nas wszystkich zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko (HSE) jest priorytetem w naszej działalności. Wszystkie grupy żniwne wyznaczyły przedstawiciela HSE, który pobiera pracowników zaangażowanych w kwestie BHP.

Dodaje do tego inny rozwój: – W tym roku zaczynamy inwestować w budowę mokradeł naukowych, które filtrują metale ciężkie i niebezpieczne substancje chemiczne przed ich rozładowaniem. To mokradło pokazuje, jak odpowiedzialni jesteśmy za bezpieczeństwo środowiska – dodaje Worku.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Jeśli chodzi o odpowiedzialność społeczną, Ethiopia Cuttings zapewnia, że ​​pracownicy i partnerzy biznesowi są bezpieczni, a zespół przyczynia się do innowacji w lokalnej społeczności. – Pracujemy i inwestujemy w ochronę środowiska i jesteśmy bardzo zaangażowani w projekty CSR. Przykładem jest budowa szkół, pomagamy w dostarczaniu wody pitnej i inwestujemy w dostawy energii elektrycznej dla społeczności w naszej okolicy. Mamy jasne zasady, które stanowią podstawę naszych działań korporacyjnych i społecznych – kończy kierownik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here