Najlepsze rośliny do biura – TOP 5

0
817

Przestrzeń biurowa – zarówno ta w domu, jak i miejscu pracy – powinna być inspirująca i motywować do działania. Zbyt surowa i nudna aranżacja może wpływać negatywnie na naszą produktywność i sprawiać, że będziemy się czuć po prostu źle. Najprostszym i najtańszym sposobem na ożywienie swojego otoczenia jest zakup roślin. Udowodniono, że przebywanie w ich otoczeniu działa pozytywnie na nasz nastrój. Zatem, jakie są najlepsze rośliny do biura?

#1 Sukulenty

Na pierwszym miejscu naszego rankingu upozycjonowały się sukulenty. Zasłynęły tym, że są mało wymagające i świetnie nadają się dla tych, którzy prowadzą zabiegane życie i chcą uniknąć kłopotów z pielęgnacją roślin. Sukulenty lubią światło i ciepło, dlatego wystarczy je umieścić w słonecznym miejscu na biurku lub w pobliżu okna i podlewać średnio raz w tygodniu – dzięki temu będą pięknie rosły i zdobiły naszą przestrzeń biurową.

#2 Storczyk

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego biura trochę koloru, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup storczyka. Ta prosta w pielęgnacji roślina o odważnej barwie doda Twojemu biurku odrobinę elegancji i klasy. Chociaż storczyki wyglądają na wymagające, w rzeczywistości tak nie jest. Wystarczy umieścić je w słonecznym miejscu i obficie podlewać raz w tygodniu. Taka pielęgnacja pozwoli cieszyć się pięknymi kwiatami w swoim biurze.

#3 Chińska roślina pieniędzy (pilea)

Chyba nie ma lepszego miejsca na umieszczenie chińskiej rośliny pieniędzy, niż w przestrzeni biurowej. Niezależnie od tego, czy liczysz na awans a może podwyżkę, pilea może Ci w tym pomóc. Jej płaskie, okrągłe liście sprawiają, że jest to roślina przyciągająca wzrok, więc z pewnością stanie się ciekawą ozdobą biura. Chińskie rośliny pieniędzy są łatwe w pielęgnacji, ponieważ należą do rodziny sukulentów. Pilea lubi rozproszone światło i podlewanie raz w tygodniu.

#4 Skrzydłokwiat

Jeśli szukasz czegoś, co mocno wpłynie na wygląd przestrzeni biurowej, skrzydłokwiat jest prawdopodobnie tym, czego szukasz. Jego błyszczące liście i delikatne białe kwiaty sprawiają, że trudno go przeoczyć. Roślina ta, podobnie jak pilea, lubi rozproszone światło, a niekiedy nawet miejsca nieco zacienione. Wymaga podlewania średnio 3 razy w tygodniu, jednak poza efektownym wyglądem posiada również zdolność oczyszczania powietrza, dzięki czemu jest warta poświęconej uwagi.

#5 Fikus

Każdy kocha duże rośliny, a fikus właśnie do nich należy. Istnieje wiele różnych gatunków fikusa do wyboru, ale Fikus Benjamin, czyli figa płacząca, jest jedną z najbardziej lubianych – zwłaszcza do pomieszczeń biurowych. Są proste w pielęgnacji (rozproszone światło, dbanie o stałą wilgotność gleby), mogą osiągać nawet powyżej 1,5 metra wysokości i mają właściwości oczyszczające powietrze – istnieje zatem wiele powodów, by wstawić je do swojego biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here