Narzędzie do ochrony roślin w Szkocji

0
315
Rośliny

Internetowe, przyjazne dla użytkownika narzędzie do ochrony zdrowia roślin zostanie uruchomione podczas pierwszej w Szkocji konferencji na ten temat.

Wydarzenie ma zgromadzić przedstawicieli przemysłu, organów publicznych, rządu i naukowców, wokół wspólnego tematu, jak najlepiej chronić szkockie rośliny.

Narzędzie internetowe, opracowane przez Royal Botanic Garden Edinburgh, pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do wysokiej jakości informacji o największych zagrożeniach dla roślin w środowisku naturalnym Szkocji oraz o tym, co robić, gdy te zagrożenia zostaną znalezione. Wypełnia unikalną niszę w krajobrazie online: podczas gdy istnieje wiele zasobów dla zdrowia roślin w leśnictwie, rolnictwie i ogrodach, istnieje niewiele zasobów istotnych dla środowiska naturalnego.

Profesor Ian Toth, dyrektor Centrum Zdrowia Roślin, powiedział: – Rośliny odgrywają zasadniczą rolę w naszym życiu, od rekreacji i turystyki po ekonomikę produkcji drewna i upraw, jednak potencjał szkód powodowanych przez szkodniki i choroby jest zawsze obecny. Oprócz wielu szkodników i patogenów, które obecnie infekują nasze rośliny, istnieje ponad 1000 innych, które mogą stanowić zagrożenie dla brytyjskich roślin uprawnych, drzew, ogrodnictwa i dzikich roślin. To sprawia, że ​​niezbędne jest przyjęcie skoordynowanego podejścia we wszystkich sektorach do monitorowania roślin, a także pomaganie zainteresowanym stronom w zrozumieniu, jak poprawić ich możliwości w zakresie zdrowia roślin.

Obecnie, w drugim roku działalności, szkockie Centrum Zdrowia Roślin jest wspólnym przedsięwzięciem dziesięciu wiodących organizacji badawczych: Instytutu Jamesa Huttona, Badań Lasu, Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Edynburgu, Szkockiego Obszaru Wiejskiego College (SRUC), uniwersytetów Strathclyde, Exeter i Edynburga, Centrum Ekologii i Hydrologii, Nauki i Porady dla Szkockiego Rolnictwa oraz Biomathematics and Statistics Scotland.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here