Naukowcy testują odmiany wanilii

0
468
Alan Chambers

Naukowcy z University of Florida dokonali testów wanilii, co pomoże im wybrać najlepsze typy do hodowli nowych odmian popularnej rośliny do uprawy na Florydzie.

Niektórzy konsumenci pragną wanilii. USA przewodzą światu w importowanych ziarnach wanilii. Madagaskar ma około 80 procent światowej wanilii, ale wyspa ta znajduje się tysiące kilometrów od firm, które kupują wanilię i zamieniają ją na ekstrakt.

Nowe odmiany

Właśnie dlatego Alan Chambers z Instytutu Nauk o Żywności i Rolnictwie przewodzi grupie naukowców, próbujących opracować nowe odmiany wanilii, aby rosły na Florydzie.

W nowych badaniach opublikowanych w czasopiśmie Scientific Reports, Chambers i Elias Bassil – poprowadzili grupę naukowców, którzy stworzyli kolekcję Vanilla z 112 potencjalnie wyjątkowymi osobami.

Te indywidualne rośliny tworzą podstawę, z której naukowiec może wybrać najlepszą roślinę do komercjalizacji i geny potrzebne do produkcji idealnych odmian wanilii w drodze konwencjonalnej hodowli. Dzięki nowym odkryciom naukowcy mogą zobaczyć, które rodzaje wanilii rosną najlepiej na Florydzie i które mogą mieć przydatną genetykę do hodowli roślin.

Vanilla DNA

W swoich badaniach naukowcy skonstruowali także „projekt genomu” Vanilla DNA, podstawowej wersji całego DNA w wanilii.

Genom to całe DNA w organizmie. W przypadku wanilii obejmuje to funkcje, takie jak tworzenie liści i korzeni, sposób reagowania rośliny na patogeny i sposób, w jaki rośliny wytwarzają aromat ziaren – powiedział Chambers, członek wydziału w Centrum Badań Tropikalnych i Edukacji na Florydzie.

Chambers opisał wnioski i ich konsekwencje w prostych słowach. – Gdyby genom był samochodem, szkic genomu byłby podstawowym pojazdem bez dodatków – bez radia, bez klimatyzacji, bez elektrycznie sterowanych okien – powiedział. – Sprawia, że ​​niektóre rzeczy są w porządku, na przykład zmuszają cię do pracy. Następnym krokiem jest przejście od podstawowego pojazdu do luksusowego samochodu sportowego. Chociaż to tylko szkic genomu, to jest świetnym źródłem wiedzy dla społeczności naukowej – dodał.

Niektóre niespodzianki z tego badania obejmowały identyfikację hybryd Vanilla między różnymi gatunkami.

Dwa rodzaje fasoli

W USA i Europie można używać tylko dwóch rodzajów fasoli Vanilla – Vanilla planifolia i wanilii tahitańskiej. Badanie to identyfikuje te pojedyncze rośliny, które wyraźnie mieszczą się w tych wymogach dotyczących etykietowania i umożliwia hodowcom dostęp do rynków premium w obecnych ramach prawnych.

Chambers przewiduje specjalne możliwości rynkowe dla rolników z południowej Florydy, którzy chcą uprawiać wanilię.

Alternatywne, zidentyfikowane hybrydy mogą stanowić wyjątkową okazję do brandingu, jeśli hodowca chce stworzyć coś wyjątkowego na całym świecie. Te hybrydy najprawdopodobniej będą miały wyraźne aromaty i odporność na choroby. Teraz możemy skoncentrować się na garstce obiecujących typów Vanilla, aby przyspieszyć nasz cel, jakim jest doprowadzenie uprawy wanilii na Florydzie o krok bliżej rzeczywistości – zakończył Chambers.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here